Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem baj, hogy a guppi rágcsáló...

Nem baj, hogy a guppi rágcsálókat az ancinak szánt chipset?

Figyelt kérdés
Beleszórtam az ancinak való fakéreg csipszet a vízbe és a guppik egyből rá raboltak. Nem lesz bajuk tőle?
2018. júl. 29. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. júl. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nálam is az összes hal eszegeti a SERA wels-chipset. Az algázó meg az ő kajájukra jár.:D Annak ellenére, hogy jó kajával eteted én azért ajánlanám az akváriumába a natúr fakérget, gyökereket, kókuszhéjat, vasfát, égert, vagy valamit amihez hozzáférsz és alkalmas akváriumi használatra. Dekorációnak, bújónak is jók és ezeket azért szívesen tisztogatják, ja és a guppik ezekre is odapofátlankodnak algát csipegetni.:D
2018. júl. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi Salx, én is a sétát adom, de van benn egy szőlőág is. Meg forrázott uborkát adok mellé.
2018. júl. 30. 22:29
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
A szőlőág megfelelő bár hamar bomlik ha tudsz próbálj szőlőtőkét vagy gyökeret szerezni. Az anciknak így is jó csak a te dolgodat könnyítené meg egy tartósabb fa. Az uborkafélék is tökéletesek (még a dinnye is), mehet neki szinte bármilyen háztartásban előforduló zöldségféle, ami éppen van, de a kerti gyomok közül is sok adható, gyermekláncfű, kövér porcsin, tyukhúr,stb bármi ami nem mérgező az emberre sem, ezeket forrázva add. Az enyém pár napja egy kukoricacsután rágódik.:D A sügérek a javát lerágták már de a rágósabb részek már nem érdeklik őket.
2018. júl. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, SERA-t akartam írni. Azt olvastam, 10-12 óra múlva ki kell venni, amit nem eszik meg. Ez nem vonatkozik a kukorica csutkára? És hogy kezeled, mielőtt beletennéd az akiba? Minden nap adhatok valami forrázott növényi eledelt, vagy ritkábban?
2018. aug. 1. 22:50
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ahol anci van ott legalább 100-litr víz feltételezhető, ennyi vagy ennél több víztömegnél nem annyira fontos betartani az ajánlást jó szűrés mellett (a kezdők ne figyeljenek ide.:D). Akkor érdemes kivenni a kaját, ha túl soknak bizonyult, vagy ha nem eszi egyáltalán. Az anci dög és korhadék evő, akkor szereti legjobban a kaját ha a már oszlik, természetesen ezt nem várhatjuk meg ezért kell ehető állagúvá forrázni, párolni melyiket ,hogy. A kukoricát puhára főzöm, levágom róla a szemeket az én kajámba a többi a halaké. A csutát 2-3 napig bent hagyom de általában másnapra már nincs rajta gyorsan bomló rész. Nálam a sügérek leeszik a javát a maradék az ancié, szerintem a levét szereti szívogatni mert ehető kaja ilyenkor már nem nagyon van rajta. Igen akár naponta kaphat egy kevés nyers, forrázott, félig főtt, vagy párolt zöldséget, attól függően, hogy melyiknek milyen az állaga. Természetesen nem fontos minden nap kapnia, sőt minden nap etetni sem szükséges had kutakodjon. Tegnap estefelé betettem egy jó érett félbevágott forrázott uborkát, most néztem már csak a zöldje maradt, ezt pl ma este veszem ki, ezt sem csak ő eszi ezért kell ekkora, hogy neki is maradjon valami. Számolj mindig a társhalakkal és úgy határozd meg az adagot, a koplalónapot, ill a változatos etetést.
2018. aug. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Zárójelben jegyzem meg: én is kezdő vagyok. Jól tippelt él, 100 literes az akvárium, egy anci van benne. Van benne még egy "tisztogató", ami úgy tudtam, hogy algázó géb, de hosszas utánajárást követően jöttem rá, hogy moszatevő márnát kaptam. Tervezem, hogy megszabadulok tőle, helyette viszont valóban gébet szeretnék.
2018. aug. 2. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!