Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pár kérdés az akváriumról?

Pár kérdés az akváriumról?

Figyelt kérdés
Sziasztok ma vettem egy 125 literes akváriumot pontosabban Juwel Rio 125 öst,és lenne pár kérdésem. Szóval elsőként az, hogy kérdeztem milyen sűrűn kell cserélni a vizet arra azt a választ kaptam hogy fél évente bőven elég de néha néha egy kevés vizet kell cserélni. Szóval milyen időközönként érdemes néha néha kevés vizet cserélni? A másik kérdés az, hogy most felöntöttem vízzel kaviccsal illetve berendeztem és mondták hogy első 3 nap ne vegyek bele halakat hanem futassam a szűrőjét illetve tegyek bele klór elleni szert. Szóval itt az lenne a kérdésem hogy a vízmelegítőt vagy minek hívják és a led izzókat ilyenkor is kell működtetnem vagy elég csak a tisztítót? És még a tisztításról annyit hogy a szivacsokat milyen gyakran kell tisztini illetve lehet e tisztitani vagy cserélni kell benne? Egyenlőre ennyi nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségért!!!
2018. júl. 31. 21:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
65%
eloszor e hetig mukodteted uresen. neha eteted a semmit. hogy a jotekony bakteriumok eltudjanak szaporodni. minden heten lecserelsz 20% vizet. ha ures, ha nem. a lampanak nem kell mennie. a futonek se kell, csak ha tropusi halat veszel, de azt kikeresed te is.
2018. júl. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom...

Na, akkor abban a 3 hétben (messze nem 3 napban) amíg tart az üresjárat, olvasd el ezt [link] a kezdőknek, és az akvárium fejezeteket!


Ha elolvastad, és választ kaptál a fenti kérdéseidre, plusz begyűjtöttél még olyan tizenhétezer hasonlóan nélkülözhetetlen infót, és még mindig maradt valami megválaszolatlanul, akkor gyere vissza kérdezni.


Elöljáróban annyit, hogy amit eddig mondtak, azt nyugodtan el is felejtheted, illetve legközelebb a boltba kizárólag vásárolni menj, és ne tanácsokért!

2018. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ami nem ér rá! Mielőbb vegyél egy szűrőt, mert a szűrő beérése miatt kell a 3 hét üresjárat! A gyári meg egy rakás szar, szóval azzal nagyon nem leszel beljebb, ha csak azt járatod!
2018. júl. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
És milyen szűrőt ajánlanál akkor?
2018. júl. 31. 21:26
 5/34 anonim ***** válasza:

Hát van pár száz opció. Mennyit akarsz rákölteni?

A gyári helyett, vagy mellé?

2018. júl. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Mert a gyári nem kicsi, szóval a nitrifikációt úgy ahogy megoldja, csak olyan harmat gyenge, hogy nem bírja megmozgatni a vizet.

Szóval a költségkímélő megoldás, valami erős gyors belső szűrő pluszban.

2018. júl. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
...aminek nem kell túl nagynak lennie
2018. júl. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
2018. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
A gyári mellé még szeretnék akkor ha azt mondod hogy az nem lenne elég a víz megmozgatásához. Ha esetleg egy pontos típust is tudnál mondani az sokat segítene. Milyen árkategóriában mozognak?
2018. júl. 31. 21:35
 10/34 A kérdező kommentje:
Amit utolsót küldtél az jó lenne? A gyárit kikéne erre cserélnem?
2018. júl. 31. 21:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!