Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A gömb mollym beteg?

A gömb mollym beteg?

Figyelt kérdés
Észrevettem hogy a narancssárga gömb mollymon fekete pöttyök vannak. Most akkor beteg?

2018. aug. 4. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, de ennyiből nem lehet tudni, kell pár infó még.


Hány liter az akvárium?

Hány és milyen hal lakja?

Mióta lakják?

Milyen mértékű és milyen gyakran van részleges vízcsere?

Mióta megy az akvárium, rá mennyi időre jöttek a halak?

2018. aug. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem bánod itt válaszolom meg a privát üzenetet, hogy másoknál se legyen félreértés akik esetleg segíteni akarnak:


Az üzenet szövege:

56 literes

5 ékfoltos 3 gömb molly ➕ez 4 neon 2 anci és két kis anci 1 betta 3 fekete tetra viszont 1 ékfoltos meghalt kb egy hónapja

Másfél hetente van vízcsere olyan 40% a halak úgy hogy ezt nézzük (mert két "adagban" Hoztuk őket úgy 2 és fél hónapja


Szóval nem is tudom hogy kezdjem. Minden rossz sajnos. A halak nagy része nem tartható ilyen kicsi akváriumban, és szinte egyik se tartható a másikkal.

De kezd ott, hogy beírod [link] oldalon a halaid nevét a keresőben, és megnézed mi a minimum akváriumméret, hány fokot és milyen vízkeménységet igényelnek.


Akiknek kicsi az akva: ékfoltosok, mollyk, neonok, ancik, fekete tetrák.

Akik melegebb vizet igényelnek: betta, molly.

Akik hidegebb vizet igényelnek: neon.

Akik kemény vizet igényelnek: molly.

A többi lágyabb vizes halnak mondható.


Amint látod az lenne a legjobb, ha a bettát leszámítva mindtől megszabadulnál, elajándékoznád vagy visszavinnéd a boltba, mert sajnos ez így állatkínzás. Gondolom nem tájékozódtál vásárlás előtt és ez lett a vége, mindent a nyakadba sóztak. [link] ezen az oldalon tudsz az akvarisztika alapjairól tájékozódni, mert vízcserénél hetente kell 20-30%. A szűrőt már meg se merem kérdezni, remélem nem akváriumszetted van.

2018. aug. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Huu basszus ezt nagyon elrontottam 😶
2018. aug. 5. 01:08
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy tényleg nem szóltak a boltban pedig mindent elmondtam
2018. aug. 5. 01:10
 5/6 A kérdező kommentje:
És nincs más mód azon kivül hogy vissza viszem a boltba? Mert őszintén nagyon megszerettem őket
2018. aug. 5. 01:18
 6/6 anonim ***** válasza:
De igen, veszel egy legalább 200 és egy 100 literes akváriumot, utánanézel az igényeiknek, szétválasztod őket aszerint, melyeknek egyeznek az igényeik és olyan környezetet biztosítasz, a rajhalakhoz veszel még mert nem véletlenül rajhalak. De szerintem olvasgass, és aszerint dönts, amit meg tudsz valósítani.
2018. aug. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!