Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A segitségetek szeretném...

A segitségetek szeretném kérni az afrikai karmosbékám nemtudja használni a két első lábát az egyiken valami fehér szőrös elváltozás is van nem szeretném ha elpusztulna valaki tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés

2018. okt. 8. 09:52
 1/9 Bamboocha466 ***** válasza:

Mióta van nálad? Mekkora akváriumban tartod, és kikkel el együtt?


Úgy néz ki, mintha vedlene, vagy mint a hal penész? Esetleg ha képet tudnál feltölteni az sokat segitene

2018. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz vidd el. Biztos tud segíteni.
2018. okt. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
50 literes akváriumban él neon halakkal valószínüleg halpenész ezért tettem bele nekik malachitzöld oldatot tegnap este úgy ahogy volt az egész kézfeje leesett a penésszel együtt remélem ez normális a békáknál egyenlőre ugylátom jobban van,eszik is rendesen :)
2018. okt. 9. 11:17
 4/9 Bamboocha466 ***** válasza:

Nem nagyon szabad a gyógyszereket az akváriumban tenni. Ezért érdemes külön karantén akit fenntartani, ahol a beteg peldänyokat kezelni lehet.


Fontos lenne megszüntetni azt azt állapotot amitől a betegség kialakulhatott.


Ez az akvárium egyáltalán nem megfelelő. A neonoknak minimum 70 liter kellene (de nem írtad, hogy hány halrol van szó), a béka pedig hogyha nem a mini változat akkor ket-haromszor ekkora akváriumot igényelne.


Vegyél no2 és no3 tesztet, és a betegség elmulasaaig (de legalább egy hétig) napi rendszerességgel teszteld a vizet.


Az hogy elvesztette a végtagját nem tűnik túl jó jelnek... Vigyázz, nehogy a neonoknak is megbetegedjenek!

2018. okt. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az állat kereskedésben mondták hogy öntsem bele nyugodtan a többi halnak is megelőzésnek jó,a karmos békám pedig kicsi teljesen boldog volt ameddig nem támadta meg a penész.veszek ph helyre állitót remélem segiteni fog,köszönöm a gyors segitséget:)
2018. okt. 9. 16:17
 6/9 Bamboocha466 ***** válasza:

Igen igen egy járvány megelőzésere jó készítmény ez, de sajnos nagyban károsítja a lebontobakteriumokat a szüröben. Éppen ezért javasoltam a no2 ill no3 tesztet.


Legközelebb inkább külön vízben gyorsfürdöztesd az állatokat.


Miért gondolod hogy valtoztatnod kell a víz ph értéken?

2018. okt. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam mert nemrég cseréltem a víz felét és utána jelent meg ez a penész

Veszek ilyen No2 No3 at is remélem nem lesz semmi gond egyenlőre esznek rendesen semmi különöset nem látok

2018. okt. 9. 20:11
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy a szűrőt direkt nem kapcsoltam be mert ez volt ráírva az oldatra így is baj lehet?
2018. okt. 9. 20:13
 9/9 Bamboocha466 ***** válasza:

Ha a szürö nincs bekapcsolva már az elég a lebontobakteriumok pusztulásához.


De majd kialakul újra pár hét alatt de addig gyakrabban kell majd vizet cserélned. A no2 és no3 teszt majd segít abban hogy tudd, mikor kell vizet cserélned.


Ha kloros csapvizzel cserelted az aki vizet, akkor az vezethetett a betegség kialakulásához. Hiszen a klór is elpusztítja a szüröben lévő lebontobacikukturat.


Ajánlott olvasmány a későbbi problémák megelőzése érdekében:

[link]

2018. okt. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!