Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit ajánlotok a barna alga...

Mit ajánlotok a barna alga ellen? Van eggy 200 literes akváriumom 2 naphallal és 3 fekete törpe harcsával jelenleg nincsenek bent nyövények világítás van szerintem a magas ammónia szint lehet a probléma (sokat etetek)

Figyelt kérdés
2018. nov. 19. 15:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
32%
azért nem nőnek semmit mert rosszak a tartási körülmények, ergo kínozod őket...
2018. nov. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Napi 4-5 órát ég
2018. nov. 20. 09:01
 13/20 A kérdező kommentje:
2 évig a kerti tavamba voltak.
2018. nov. 20. 09:02
 14/20 A kérdező kommentje:
Ami kb 1500 liter volt
2018. nov. 20. 09:03
 15/20 Salx Narval ***** válasza:
100%
Sajnos ezzel a felszereléssel ráadásul növényzet nélkül nem sok jót jósolok a halaidnak. Bírják egy darabig mert szívós jószágok de nem boldogok azt elhiheted. Ha van tavad miért nem ott tartod őket? Ha nem tudod, vagy nem akarod megteremteni a minimális feltételeket akkor sajnos nem tudok segíteni. Nem az algával van baj, az jelen körülmények között még hasznosnak is mondható.
2018. nov. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
200 literes, 15w, napi 4-5 órában? Hát nem a legjobb, de te tudod.
2018. nov. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Tervezek bele növényeket is tenni.hogy érted hogy én tudom. Szerinted hogy kellene?
2018. nov. 20. 20:57
 18/20 Skid05 ***** válasza:
A 15 wattal némi úszó növénnyel (békatutaj) talán van esélyed amik 5-10 centiről közelről kapják a fényt, ültetni értelmetlen. A fény energia, nem fog kárba veszni növények nélkül sem, az algák hasznosítják. A helyzetet nehezíted egy talán 75 literbe passzoló szűrővel, és heti 20% cserével. A szűrődbe több liternyi töltet kéne, egy külső szűrőt (de min egy powerheadet) igényelne, nézz egyet használtan. A heti cserét emeld 30%ra, a nitrátot (már ha nem nitrit és ammónia, ami a növekedést gátolja) csakis neked kell eltüntetni. Tedd ezt addig amíg megfelelő helyet nem találsz ezeknek az ÉLŐlényeknek, mert ez a víztömeg nekik kevés (de ezzel nem mondtam neked újat).
2018. nov. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Salx Narval ***** válasza:
Csak úgy megemlítem, hogy a szűrődben az aktívszenet cserélni kellene 3 hónap terhelés után. Sokra nem mész vele ilyen körülmények között, de valamennyi ammóniát az is megköt. A tervezgetés sajnos kevés, komoly elhatározás és azonnali cselekvés kell ha akarsz valamit kezdeni a helyzettel.
2018. nov. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Salx Narval ***** válasza:
Amíg nincs komolyabb szűrőd és növényzeted, alakíts ki az egyik oldalon egy mattenfiltert a jelenlegi szűrődet felhasználva és gyakoribb kis mennyiségű vízcserékkel frissítsd a vizet rendszeresen.
2018. nov. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!