Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100 lieteres akvárium. Segítség!?

100 lieteres akvárium. Segítség!?

Figyelt kérdés

Van egy 100 literes akváriumom Tetra ex 600 szürövel és 2x18 W világítással. A szürő szarakodik,tömítés elromlott(vagy nemtom mi) és folyton levegöt kap,ezért nem működik rendesen.Most indítottam újra kb 1 hónapja. Tiszta barnaalga,14 órát világítok.Szűrőt akarok most rendelni. Tetra ex 800 plusra gondoltam,az jó lesz,vagy elég a 600 plus?

Barnaalga miatt + világítást is szeretnék venni,találtam egyet elég jó áron SunSun ADE 24 W LED (7500 K). Ez lenne meg a 2x 18 W (egyik rózsaszín,másik fehér). Ez így jó,vagy már túl sok?

Halak:

7 zebradánió

5 vörös karcsú díszmárna

6 panda páncélos

1 sziámi ormányosmárna(algátenni vettem,mert volt ecsetalga is,legalábbis azt hittem,de szerintem nembiztos,hogy az volt,amint rendeződik a helyzet eladom,vagy ha maradhat,akkor marad)

Talaj JBL manado

Növények:

anubias,microsorum,sok crypto,echinodorus,hólyagos vizikehely,átokhínár,ludwigia repens,bacopa

A növények közül anubiasok másfél hónap alatt egy új levelet sem hoztak,tiszta barnaalga mindegyik.

Cryptok hozogatnak új leveleket,de nem különösen szépek. Vizikehely most kezd éledezni,bacopa nő,csak tiszta barnaalga,microsorum stagnál,tiszta barnaalga,echinodorus hozza az új leveleket,ludwigia hoz új hajtásokat,de alja nem a legjobb,bár börzén vettem úgy hogy gyökere sem volt,átokhínár hozza az új hajtásokat,de 1-2 tőnek az alja szétrohadt.

A külső szűrő mellet működik egy aquael fan 2 plus is.

Tehát az új szűrő megvétele után rendeződni fog a helyzet? A világítást feltétlen növelni kell? Tápozás napi 1,5 ml profito,s ma kezdtem Carbot adni hátha segít az alga ellen,napi 2 ml-re gondoltam. Előre is köszi a segítséget.


2018. dec. 31. 14:00
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem tiszta újan indítottam, csak restartoltam, a szűrők már előtte is működtek(már amennyire működtek). A bacopának tuti elég, nő mint a gomba. Szűrőt mindenképp újat veszek, nincs meg a beszívóágnál az a cuccos, hogy ne kapja fel a halat, szúnyogháló van ráerősítve, de az meg folyton eldugul. A szívócső szűrő felöli vége szikszalaggal van odaerősítve, hogy ne szívjon annyi levegőt. Tehát szűrő mindenképp kell új. A csapvizünk igenkemény, de ha nem muszáj, nem szeretnék a lágyítással bajlódni. Akkor a 6500 K-s cső az a fehér vagy a rózsaszín? A plantos az milyen? Gyökértáp akkor mindegy milyen, vagy valami jó nemzetközi márkát tudnátok ajánlani?
2019. jan. 1. 20:41
 12/19 A kérdező kommentje:
8500 K-s jó?
2019. jan. 1. 20:54
 13/19 anonim ***** válasza:
jbl táp golyókat is sokan használnak
2019. jan. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

" a 6500 K-s cső az a fehér vagy a rózsaszín"


Fehér.

Én olyanokat használnék. Sima 860 vagy 865 jelölésűt. Nem vagy beljebb növényes csővel se.

2019. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Na rendeltem, mielőtt még válaszoltatok volna most, easy life-os root nemtom mit rendeltem, leirasban volt crypto meg echinodorus. Ex 800 plust meg matrixot is rendeltem meg sessiliflorat
2019. jan. 1. 23:12
 16/19 Skid05 ***** válasza:

A rózsaszínes plant (sylvania grolux, osram fluora) csöveket erre találták ki, adott egy alacsony fényerőd, így a minőségét kéne javítani, kiválóan alkalmas alacsony fényerő spektrum-kiegészítésére. A kék (alacsony hullámhossz) és piros (magas) spektrum húzza a növényeket, a fehérben arányaiban több a zöld, 2x6500K emiatt szemre többnek látszik, a klorofill viszont másképp „látja”. Plant csöveknél a kelvin kevésbé releváns, mindegyik más kelvinnel fut, a grolux pl 8500K. Jóval drágább (kb 3szoros), mint a másik cső, de többet is tud, erősen hozzátesz egy egészséges flórához, pozitívak a tapasztalatok vele, akkor kell cserélni ha kiég. Hosszabb távon meggondolandó. Más lenne a helyzet 0.5 w/l fölött és más ebben az esetben.


Ami a tápot illeti, nem mindegy mennyire kemény, közép (10 nk KH körül) vagy beton (20 nk+), érdemes bemérni a KH-t a halak miatt is. Utóbbi esetben tényleg megfontolandó a profito, magas a vastartalma, nagyobb vízcseréket indokol, a vas (és egyéb nehézfém) kemény vízben nehezen hasznosul inkább halmozódik, ecset-, agancs-, fonalalga befigyel. A roots szintén elsősorban vasas (mikroelemes), az echino szereti. Itthon aquaplant névvel megy egy makroelemes diszkont táptabi, nálad nem tudom mi elérhető, ezen kívül "gyári" makroelemest nem tudnék mondani manadohoz. Ha határ mellett vagy oda tudsz rendelni.

[link]

2019. jan. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Egyre biztosabb vagyok benne, hogy az egyik csövem növényes.

[link]

2019. jan. 2. 09:30
 18/19 anonim ***** válasza:
Hát ebbe egyre biztosabb lehetsz, mert ez egy növényes cső. :)
2019. jan. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egyébként erre a növényes cső témára reagálva, én sose voltam elájulva ezektől a csövektől.


Ha veszünk egy sima napfényes 6500 K-es csövet, az ugye 3 sávos.

Ez a 3 sáv a kék, a vörös, ami a növényes csőben is van, és ez egészül ki pluszban zölddel, ami az emberi szem számára kibalanszírozza ezt a rózsaszínes lilás árnyalatot semleges fehérre.

De attól még a kék és vörös tartományban ugyanúgy erősen sugároz.

Ha a fényáramot nézzük, abból is kiderül, hogy egy napfényes cső mondjuk 30%-kal több lument ad le mint egy növényes, tehát sok esetben (legtöbb esetben szerintem) kb annyit tud kékben és vörösben mint egy napfényes, csak nincs benne zöld.


A történethez ugyanakkor az is hozzátartozik, hogy sokféle növényes van.

Lehet van olyan is, ami nagyon nagyon hangsúlyos az abszorbeálható tartományban, de ezt ki kell tapasztalni melyik akváriumhoz melyik jó, én meg nem próbáltam ki mindet.


Régebben volt 1-2 növényes csövem, de nekem nem jöttek be, pedig elég alacsony fényerőm volt.

Az odyssea lámpa gyári növényes csöve pl algásított mint a fene. Az osram flora mellett totál félhomály volt.


Jó, lehet hogy más baj is volt, és nem lehet a világításra fogni, de nekem szinte csak negatív tapasztalataim voltak a növényes csövekkel. Lehet, hogy most már másképp kezelném a helyzetet, de régen leszoktam a növényes csövekről.

A tesóm szárazföldi , húsevő növényekhez használ osram florát, na oda jó.

2019. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!