Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Káros vagy hasznos?

Káros vagy hasznos?

Figyelt kérdés
Nem rég megjelent az akváriumomban egy kagylósrák faj a Heterocypris incongruens, nem igazán tetszenek nekem, hogy nagyon sokan vannak, mát ugy tudom nem károsak igaz ez? Ha kitisztitom az akváriumot eltűnnek? Kár értük? Nem sokat tudok ezekről a kis lényekről, akinek van tapasztalata az légyszives leirná nekem?

2018. dec. 30. 13:58
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Nem ártalmasak, általában felszaporodnak majd eltűnnek. Ha sok bomlástermék és alga van az akváriumban az kedvez nekik, a durvább szemű meszes talajokat is szeretik ( mészkő, márványzúzalék, stb). Gyakorlatilag takarítanak, ha megszűnik, vagy csökken a tápanyag akkor eltűnnek. Egyes halak megeszik őket de ők nem folytatnak parazita életmódot. Ha zavarnak kapcsold le este a villanyt és helyezz az akváriumba egy poharat, vagy más csapdát és egy kis zseblámpával minél közelebről világítsd meg, a fényre odamegy az összes ( legjobb egy vízálló fényforrás ami közvetlen a csapdába tehető). Ha a szűrő szívó részét világítod meg akár ki is szűrheted őket. Jó vadászatot.:D BUÉK.
2018. dec. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!