Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csak növényes csővel világítan...

Skid05 kérdése:

Csak növényes csővel világítanék. Működne?

Figyelt kérdés

100 bruttóra jutna 39w. Tudom, hogy sötét lesz, ez másodlagos. A kérdés, hogy mennyire elég/hatékony egy 30 centis vízoszlop fölé önmagában? Próbálta valaki?

Esetleg ki tudnám egészíteni egy 6000K-s ledes tetővel, ez erős fényű eredetileg (50+ lm/l), viszont már majdnem két éves, szinte minden stagnál alatta. Szerintem együtt a kettő sok. Ötlet?



2019. jan. 24. 00:04
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
Próbálni ugyan nem próbáltam de láttam már kísérleti telepen tök sötétben gyönyörű növényeket nevelni vörös és kék ledlámpák alatt. Ezek ugyan dísz és kultúrnövények voltak de gondolom a vízi növényeknél is működhet, persze ott mindent szakemberek figyeltek és szabályoztak,a páratartalomtól, a tápozásig mindent számítógéppel vezérelt rendszer felügyelt. Nem hinném, hogy ez házi módszerrel lemásolható lenne de azt sem gondolom, hogy ne érne meg egy próbát ha valakinek van kedve kísérletezni.:D Nálad talán moha és páfrányfélékkel lenne érdemes megpróbálni de én azért bekapcsolnám azt a 6500K-s ledet is, ez így már működhet közepes fényigényű növényeknél is. Nálam a mohák és páfrányok 2 hónapig csak oldal irányú ablakon átszűrődő gyengécske természetes fényt kaptak, igaz ezt egész nap de azon kívül, hogy a fény felé fordultak és kissé megnyúltak más probléma nem volt velük sőt elég jól fejlődtek.
2019. jan. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Működni ahogy előttem leírta Salx lehet működne, de nem tudom mennyire lenne jó ránézni, az én növényes csövem (ody) a daylight nélkül alig világítja be a vizet, illetve az egész akvárium ciklámen szinű tőle.
2019. jan. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Mivel az egyébként erős led alatt minden satnyul, úgy gondoltam valami már hiányzik az egykori 6000K spektrumból, (persze ezt ha anno tudom, eleve csövet veszek). Vagy a kék vagy a vörös, innen az ötlet. Vagy inkább tegyek egy 6500K-s csövet a rózsaszín mellé maszkolva?
2019. jan. 24. 21:29
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Igen az lenne talán a legjobb de egyenlőre próbáld ki a régi leddel hátha így már elég. A fénycsövek is elöregednek idővel, szóval azzal sem jártál volna sokkal jobban. A maszkolt és jól hűtött ledek élettartama jóval kitolható. Csak azt akarom mondani, hogy érdemesebb jóval erősebbet venni és visszaszabályozni kicsit mint egy pont jót koppon üzemeltetni. Én is most küzdök a led szalagjaim leszabályozásával és plusz hűtésével, ezek ilyen alusínre szerelt 6500K szintén nagy fényerejű led-ek direkt 220v ra, vagyis nincs előtte trafó. Olyan fényesek mintha vakuba néznék, fél óráig nem láttam semmit csak foltokat .:D
2019. jan. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Dimmelve, 70-80%on ment működése nagy részében, trafós külön hűtés nélkül, alusínben, mégis fél éve trágya a fénye. Itthon nem találtam olyan szalagot amivel kiválthatnám a gyárit, külföldről nagy tételben rendelve érné meg, de a minőség (valós fényáram, valós színösszetétel, hasznos élettartam) bizonytalan. Hát ja belenézni tilos max hegesztőpajzzsal, károkat okozhat. A cső ellenben kiszámítható és beszerezhető, maszkolható. Milyen ledeket használsz ha nem titok?
2019. jan. 25. 19:00
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Nem titok csak fogalmam sincs, úgy kaptam egy ismerőstől és csak annyit sikerült kiderítenem róla amit leírtam. Még nem használom egyenlőre csak tervezem, a műhelyemben van próba és szerelés alatt.:D Holnap leírom azt a keveset amit ráírtak hátha neked többet mond. 4db 30-35W kompakttal világítottam és próbaként kettőt kicseréltem ledre, mivel jónak tűnt mint a négyet kicseréltem és így is jó volt, ezek hétköznapi 6500K-s normál foglalatba tekerhető philips ledd izzók voltak, ezután kaptam ezeket.:D Nálam nincsenek kényes nagy fényt igénylő növények, ami ilyen az pedig úszó így azokat kellő fény éri gyengébb fényviszonyok között is. Nekem a ledek a fogyasztásuk miatt kellenének és mivel fél év próba után úgy tűnt jól működik, most váltanék ezekre a jobb fényszórású csíkokra.
2019. jan. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:

Ez a csomag 4db kb 50cm hosszú alulemezre szerelt ledszalagot tartalmaz. Ilyeneket írtak rá.


R&H 180V-240V 50/60Hz 1x8W 750LM H55W


3V 8W LED 80-PCS K161112C


K-6500 WHITE.

2019. jan. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2019. jan. 27. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!