Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór gyanús hal karanténozá...

Darakór gyanús hal karanténozása egy 10 literes vödörben?

Figyelt kérdés

Akvarisztikai üzletből hoztam pár mollyt, 24 órát már töltöttek az akváriumban amikor igazán feltűnt, hogy az egyiken van pár fehér pötty - valószínűleg már így hoztam, mert kb 5-6-ot számoltam rajta... Mivel darakór gyanús inkább kivettem, de mivel nincs konkrét karantén akváriumom, így az egyik 10 literes vízcserés vödörbe raktam egy kicsi belső szűrővel, fűtővel és a nagy akváriumból mertem neki vizet ahonnan kivettem.

Elkezdtem a kezelését, de ellesz majdnem 1 hétig ebben a vödörben?

Amikor behelyeztem őket a nagy akváriumba véletlenül került kb 1 dl-nyi már megkevert üzletből hozott víz az akváriumba. Aggódjak a nagy akvárium miatt is?

A többi mollyn nem látok fehér pöttyöket (még?).



2019. febr. 10. 02:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
2019. febr. 10. 08:20
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem kb mindegy. Lehet hogy holnap bemész az első kertészboltba, és elhozod a legelső alkalmas ládát. :)

Auchanban is szoktak lenni jó áron fedeles tároló ládák.

2019. febr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Esetleg nézz egy használt 50-60 literes akváriumot, úgy is kelleni fog később is, akár karanténnak, akár az ivadékoknak de növényeket is szaporíthatsz benne. Ez egy nagyon fontos kellék én azt szoktam mondani a kezdőknek, hogy előbb legyen meg a karantén akvárium utána a jöhet a többi cucc.:D
2019. febr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem írta le, H darakórnál az egész akváriumot kell kezelni... Feleslegesen streszeled szerencsétlent...
2019. febr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!