Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Előző évben ástam egy kerti...

Előző évben ástam egy kerti tavat és valahonnan települtek bele békák, nagyon örültünk neki, de a télen a tó befagyott és mind a 7 béka elpusztult ez miért van?

Figyelt kérdés
Amint már említettem a nyáron ástam ki egy kerti tavat és a vízbe beköltözött egy béka. Majd egyszer csak arra lettünk figyelmesek hogy másik 2 is lett a tóban! Nagyon örültünk neki hogy ennyire tetszik a tó de az öröm egészes a mai napig tartott amíg a tó ki nem olvadt és megláttuk a békékat a tó allján, Még nem tudjuk hogy mi van velük halottak e vagy hibernálva vannak nem értünk a békékhoz. Valaki meg tudná mondani hogy meghaltak e vagy sem (tudom látatlanba nem lehet de hogy hány foktól ébrednek fel a téli álomból ha van náluk ilyen) és ha meghaltak mitől? Vagy miért? hogyan tudnánk ezt a problémát kiküszöbölni hogy túléljék? Mit rontottunk el? Vagy a békák voltak buták?

2019. febr. 14. 17:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Még korai a békák felébredése. Nem hiszem, hogy elpusztultak volna.
2019. febr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Még szerintem szm pusztultak el!Várj még egy pár hetet!És egyébként ha befagy a tó akkor ajánlatos egy léket vágni vagy ütni rá!
2019. febr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Előkerültek, nagy a valószínűsége, hogy végük van.

Kis kerti tavaknál illik léket vágni. Lassan, de télen is van a vízben bomlás. A gázoknak el kell távozni és jó, ha kerül a vízbe levegő, vagy is oxigén. Három éve volt a nagyobb tél, nekem akkor is végig működött a szökőkút és megy levegőztető is.

Ami jó hír, ha el is pusztulnak, jön helyettük másik.

Nekem első évben egy volt, következőben 4. Múlt nyáron már volt kb 1000 szaporulat. Százasával hordtam egy távolabbi nagy tóba.

2019. febr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! Ha valaki tud még segíteni azt is szívesen fogadom!
2019. febr. 14. 18:27
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, a békák mélyen beássák magukat az iszapba, így nem fagynak meg, levegőt meg a nem befagyott tóból nyernek..


Gondolom nálatok nincs se mély iszap és a tó vize sem tudott frissülni, mert be volt fagyva. Szerintem a békáknak annyi, de azért még várj vele egy hetet.

2019. febr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Salx Narval ***** válasza:
A hibernáció valóban az iszapba fúródva történik és nem a tó alján lebegve, szerintem ezek elpusztultak valami miatt. Mondjuk az furcsa, hogy nem indultak bomlásnak, talán tényleg várj még az eltávolításukkal bár én nem sok esélyt adnék a feléledésükre.
2019. febr. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

7.20

"Mondjuk az furcsa, hogy nem indultak bomlásnak,"


Nincs benne semmi furcsa. Nálam nyáron pusztult 3-4. Nem volt időm kiszedni, csak két hét múlva és még mindig egyben voltak az alján. Ennyi idő alatt, egy elpusztult hal, már jóformán el is tűnik.

Az igaz, most még az iszapban kellene lenniük.

2019. febr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Iszap egy tavaly települt tóban? Szerintem olyan az alja mint egy babafürdőkád. Ha a jég a fenékig lejut akkor a teljes súlya a békára hat, a tó nem lehet mindenhol sekély.
2019. febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Salx Narval ***** válasza:
Az nyilvánvaló, hogy itt nincs iszap és nem találtak menedéket csak az nem, hogy miért maradtak mégis a tóban. A tóparton és a kertben is elvermelhették volna magukat ha túl kemény volt a tó alja, vagy talán fóliás. Mondjuk nem vagyok annyira képben a békáknál, nem tudom melyik a tavi, a kis tavi és melyik a kecskebéka de tudtommal nincsenek annyira a vízhez kötve, hogy csak a tóban kereshettek volna menedéket. A mi "tavunkhoz" is a tóparti erdőből, mocsarasból ugrálnak ki tavasszal tömegesen.
2019. febr. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyok békológus de ha jól tudom csak a varangyok képesek talajban áttelelni, az unkák, kecskebékák stb. nem. Tavasszal az erdőből szaporodni jönnek, ahoz minden kétéltűnek kell a víz.

Miért fagy meg az egynyaras kacsa ha eteti valaki?

Mert amíg van kaja addig nem indul el délre, a jég éjszaka támad. A békák, hüllők, halak lefelé menekülnek a hideg elől nem kifelé. Az állatok túlélését ösztönök vezérlik nem tudatos tervezésen alapul.

2019. febr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!