Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Előző évben ástam egy kerti...

Előző évben ástam egy kerti tavat és valahonnan települtek bele békák, nagyon örültünk neki, de a télen a tó befagyott és mind a 7 béka elpusztult ez miért van?

Figyelt kérdés
Amint már említettem a nyáron ástam ki egy kerti tavat és a vízbe beköltözött egy béka. Majd egyszer csak arra lettünk figyelmesek hogy másik 2 is lett a tóban! Nagyon örültünk neki hogy ennyire tetszik a tó de az öröm egészes a mai napig tartott amíg a tó ki nem olvadt és megláttuk a békékat a tó allján, Még nem tudjuk hogy mi van velük halottak e vagy hibernálva vannak nem értünk a békékhoz. Valaki meg tudná mondani hogy meghaltak e vagy sem (tudom látatlanba nem lehet de hogy hány foktól ébrednek fel a téli álomból ha van náluk ilyen) és ha meghaltak mitől? Vagy miért? hogyan tudnánk ezt a problémát kiküszöbölni hogy túléljék? Mit rontottunk el? Vagy a békák voltak buták?

2019. febr. 14. 17:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem haltak meg, várj addig, míg szebb és naposabb, melegebb idő lesz. És nem minden béka alszik ilyenkor már téli álmot, mert pl. én nemrég a szomszéd árokpartján láttam kettőt napozni, csobbantak is be a vízbe egyből, ahogy elmentem ott; de ettől függetlenül lehet, hogy a te békucikáid még alszanak, békája válogatja, melyik mikor kel fel a szunyálásból...
2019. febr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm mindenkinek a segítséget sajnos meghaltak nagy valószínűséggel mert egy róka meglátta őket és szinte biztos hogy ki is halászta őket a tóból :/ . Kintre nem tudták magukat be vermelni mert olyan a föld nálunk hogy 1 hét volt mire ki CSÁKÁNYOLTAM azt a 80 cm mély tavat. Nálunk a föld felső 4-5 cm-e agyak utána végig szikla. Nem tudták magukat bevermelni és igen olyan a tó alja mint a baba fürdőkád mert azt hallottuk hogy ha ki van takarítva és nem less benne szennyeződés az algásodás elkerülhető. + még van benne békalencse meg minden más ami megköti az oxigént de igen patyolat tiszta az egész tó nincs benne semmi a növényeken és egyéb élőlényeken kívül. De azt tervezzük hogy hozunk rendes iszapot egy természetes tóból és még mélyebbre ásom idén a tavat az aljára meg rakok 3-5 cm vastag iszapot amibe majd idén már bele tudják magukat ásni. olyan vastag vajon elég lesz?
2019. febr. 23. 21:31
 13/16 mindentudó99 ***** válasza:
Kell levegőztető is. Menjen télen nyáron.
2019. febr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Amennyiben a tóban halak is lesznek, nagyon nem ajánlom a természetből beszerzett parazitáktól hemzsegő iszap beszerzését. A békákat, hüllőket a napfüdőzés mentesíti, de a csigák, növények,halak, kagylók veszélyesek.

Egy árnyék mentes gyosan párolgó, csapvízzel pótolt tóban a hínárok, algák midig gyorsan fejlődnek de az ebihal, zooplankton, árnyákolás féken tartja. Nem értem miért lenne az aljzat sóder vagy homok szennyeződés.

2019. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Salx Narval ***** válasza:
Csak a békák miatt felesleges mélyíteni és iszapolni pár db nagyobb cserépedény iszap is megteszi az alján, viszont nem ártana fagymentesíteni és szellőztetni, szűrni a tavat. Ha viszont a halak miatt mélyíted akkor kevés a 3-5 cm vastagság 10-12cm minimum kellene de csak a kimélyített részre. A természetes iszapot úgy lehet alkalmassá tenni ,hogy egy rostán átszűröd majd egy nagy fóliára vékonyan (kb 1cm) kiteríted és a tűző napon hagyod pár napon át teljesen kikeményedni, a nap sugarai mindent elintéznek. Persze lehet nomagnolozni és főzni is de szerintem ezt a legegyszerűbb megcsinálni ha nagyobb mennyiségű fertőtlenített iszap kell. Nem árt két fóliával dolgozni, hogy letakarhasd ha eső jönne.
2019. febr. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Kései Sirató ***** válasza:
Mi van a tó alján, fólia? Akkor lehet, hogy elpusztultak, de ne bánd, mert undorító állatok. Vegyél inkább díszhalakat, teknőst.
2022. nov. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!