Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem eszik, és úszik a...

Miért nem eszik, és úszik a medencéjében a Bettám? Az akvári 72 literes, fütèssel, tetővel, világítással, bújkálóval, fával-ágakkal, élő nővènyekkel, Eheim 60 és 160 szűrökkel felszerelve. Az akváriumot 3 héttel ezelőtt indítottam.

Figyelt kérdés
Az akváriumot 3 hete indítottam úgy,hogy már egy két éve üzemelő akváriumot szívacsát bele mostam és indító baktérium flórát is tettem bele. 1 hete csigák is megjelentek. A bejáratás ideje alatt 1x csináltam 20 százalékos vízcserét is. A vízmelegítőt 28 fokra állítottuk még induláskor. A hőmérő ugyan nem mutat annyit, de a víz langyos, és kívülről az akvárium fala is. Tegnap költöztettem bele egy hím Bettát. Nem igazàn úszkál, és ételt sem fogad el. Fagyasztott sórákot adtam neki ma reggel. De rá sem néz. Nem használja ki a medencéjét sem. Mi lehet a baj?

2019. febr. 15. 08:10
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Hány napig tart egy ilyen kezelés?
2019. febr. 15. 10:29
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 1-2hét. de attól függ javul-e. A darakór mocsok betegség,a halak nagy része elpusztul,pont mint az uszonyrohadásban meg a többiben. Lehet hogy egy beteg állatot adtak el neked és inkább jótékonyan hallgattak arról hogy még beteg,mert örültek hogy megveszi valaki.
2019. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Általában egy hét, gyakorlatban addig, amíg a hal szokásos kedélyállapota vissza nem tér.
2019. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Közben elmentem egy másik boltba is ahol vettem metilénkéket, hogy lekezeljem a vizet. Remélem segít.
2019. febr. 15. 14:56
 15/26 A kérdező kommentje:
Meg egy új 100W-os Hydro vízmelegítőt is. Ezt javasolták, merthogy minőségileg az egyik legjobb. Az eddigi ami gyárilag a szettben volt, is 100W-os volt, de valószínűleg mégis gyengébb. Mindenkinek köszönöm a segítséget. 🙂
2019. febr. 15. 15:04
 16/26 A kérdező kommentje:
Hydor a vízmelegítő, bocsánat elírtam.
2019. febr. 15. 15:21
 17/26 A kérdező kommentje:
Szerintetek tehetek érte még valamit?
2019. febr. 15. 15:30
 18/26 A kérdező kommentje:
Közben a víz sodrását is lejjebb vettem, mostmár csak a 160-as Eheim fújja a levegőt, a kicsi 60-as pedig csak szűr. A biztonság kedvéért tettem bele kettőt, a neonoknál ugyanez a szisztéma vált be.
2019. febr. 15. 15:38
 19/26 A kérdező kommentje:
Most mintha végre bírtokba venné a medencét. Többször is körbe úszta már. 🙂
2019. febr. 15. 15:42
 20/26 A kérdező kommentje:
A növényeket is kezelem easy carbóval naponta, és profitóval hetente. De csak a megadott mennyiségekben. Velük nem is akad gondom.
2019. febr. 15. 15:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!