Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem eszik, és úszik a...

Miért nem eszik, és úszik a medencéjében a Bettám? Az akvári 72 literes, fütèssel, tetővel, világítással, bújkálóval, fával-ágakkal, élő nővènyekkel, Eheim 60 és 160 szűrökkel felszerelve. Az akváriumot 3 héttel ezelőtt indítottam.

Figyelt kérdés
Az akváriumot 3 hete indítottam úgy,hogy már egy két éve üzemelő akváriumot szívacsát bele mostam és indító baktérium flórát is tettem bele. 1 hete csigák is megjelentek. A bejáratás ideje alatt 1x csináltam 20 százalékos vízcserét is. A vízmelegítőt 28 fokra állítottuk még induláskor. A hőmérő ugyan nem mutat annyit, de a víz langyos, és kívülről az akvárium fala is. Tegnap költöztettem bele egy hím Bettát. Nem igazàn úszkál, és ételt sem fogad el. Fagyasztott sórákot adtam neki ma reggel. De rá sem néz. Nem használja ki a medencéjét sem. Mi lehet a baj?

2019. febr. 15. 08:10
1 2 3
 21/26 Skid05 ***** válasza:
Azt azért szögezzük le, ha nem látod rajt a darakór parazitáit, akkor le ne kezeld a vizet metilénkékkel, megelőző jelleggel nem kezelünk, nem használ a szűrésednek, fertőtlenítő lötty. Könnyen lehet az egész bágyadtságot a hőfok okozta. A fűtőket ellenőrizni kell kezdetben, mert csalni szoktak pár fokot a beállításhoz képest. A hőmérőnek higgy, az a hiteles. Mifelénk a boltba beérkező halakat azonnal kezelik paraziták ellen, ha van tünet, ha nincs, itt általános eljárás.
2019. febr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert lusta voltál utána olvasni hogyan kell tartani. 22 fok , motoros szűrő... szivacsszűrő kell, állóviz, lefedett akvárium minimum 28 fokos víz ( hőmérő.mutasson annyit....)
2019. febr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Nem akartam lekezelni rögtön, pont mert tudom, hogy a hasznos baktériumokat is megöli,csak a biztonság kedvéért vettem meg, ha a helyzet nem rendeződne. De szerencsére úgy tűnik igen, mert ma már tubifexet is elfogadott, és azóta is úszkàl. Köszönök mindenkinek minden hozzászólást, sokat segítettetek.
2019. febr. 16. 07:50
 24/26 A kérdező kommentje:
Lehet csak a költöztetés viselte meg, hiszen egy egészen pici helyről telepítettük egy dús növényzetű nagy medencébe, amiben mostmár végre boldogan úszkàl.
2019. febr. 16. 08:17
 25/26 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy rendben van, legyen benne sok örömöd!
2019. febr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 🙂
2019. febr. 16. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!