Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór? Mit tegyek?

Darakór? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fura fehér foltok, pöttyök jelentek meg a halaimon.

Mintha rátapadt volna valami.

A neten utánanéztem, lehet hogy darakór?

Ma estére feltünt hogy szokatlanul izgágák, nagyítóval figyelgettem őket és akkor tűnt fel a fehéres pöttyök.

Az aku egyik oldalán nyüzsögnek, az etetéssel sem igazán törődtek.

Egy pár fotó: (remélem látszik)

[link]


Ha valóban darakór, mit tehetek gyorsan, hatékonyan.

Persze hogy a halak is megmaradjanak ...

Az aku 110 L-es.



2019. febr. 19. 20:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Darakór, és elég előrehaladott állapot, legyengültnek is tűnnek a halak. Sajnos a te hibád, mert már ebből a három halból látszik, hogy nem megfelelőek a tartási körülmények, ugyanis még talán a gömbmollinak éppen hogy elég lenne, de a xifóknak a 150-200 az ideális, mert nagy élénk és izgága halak, a molliknak is a 150 kéne az alja legyen. És akkor még nem is tudjuk hogy hányan vannak, azt lenne fontos megtudni, hogy melyik fajból mennyi van? És milyen időközönként csinálod a részleges vízcserét?


A darakór kezeléséről itt olvashatsz: [link]

2019. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
60%
Igen, ez darakór. Régen voltak már halaim, de mikor elkapták vettem nekik egy Sera (vagy valami hasonló) nevű gyógyszert. Utána meggyógyultak :) próbáld ki, utánanézek és majd leírom mi a pontos neve.
2019. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, Sera Contapur a neve.
2019. febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Csak óvatosan, egyenlőre jó lenne tudni az állományról többet, mert ha begyógyszerezed az akváriumot (és ilyennél nem biztos hogy a sózás önmagában elég), akkor kinyírja a biológiai szűrést, a halak pedig mérgezésekben könnyen pár nap alatt kimúlhatnak.
2019. febr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
60%
Mikor nálam kapta el 2 hal, áttettem őket egy külön akváriumba és ott kezeltem őket külön.
2019. febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Kösi a válaszokat.

A halak már több mit fél éve együtt vannak. 1 pár xifo (ezek már 2x fialtak, a kicsik elrakva) 1 pár gömbmolly, 2 algázó és egy gyöngygurámi aminek szerintem a párjával került be a fertő. kb 4 hete hoztam neki párt a kereskedésből (ezektől még nem vásároltam), ami egy hete el is pusztult. Sajnos nem figyeltem a többiekre, csak ma vettem észre a bajt.

Csak az a kérdés, hogy menthető-e még az álomány

A sózást én is olvastam, csak egy kicsit soknak tartom a 10 lite/evőkanál mennyiséget.

10 evőkanálnyitól már tengervíz lesz ... Nem sok ez egy kicsit? Kiibírják ezt a lalak és a növények?

2019. febr. 19. 21:32
 7/30 anonim ***** válasza:
65%
1 gramm/ liter. + 29 fokos víz. Egy kis csapott kávéskanál só kb 10 gramm. 1 evőkanál az kb 30 literhez kell.
2019. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezt erőteljesen gyógyszerezni kell, máskülönben pár napon belül mehetnek a kukába. Parakill, vagy parakill turbo vagy metilénkén és malachitzöld keveréke kell.


Igen, ez hazavágja a szűrés, ezért az etetést azonnal le kell állítani.

Útmutató szerint 3 napos etapokban gyógyszer adagolás, várakozás, 50% vízcsere. Ezt legalább 3-szor megismételni.


Ja, és abszolút nem biztos, hogy így is megmaradnak a halak. Azzal elkéstél, mikor ilyen igényű halakat ilyen felállásban összeraktál.

Ja, a parazita gyorsabban fejlődik annál, mint hogy 1 hónap múlva jelentkeznének a tünetek.

Inkább tippelek egy általános immungyengeségre, amit a stressz okoz.

Még ha volt is külső fertőzés, az immungyengeség erősen közrejátszott, hogy így elhatalmasodott a dolog.

Az, hogy fél éve így vannak, pont annyit jelent, hogy fél év kellett ahhoz, hogy valami kórság felüsse a fejét.

2019. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Skid05 ***** válasza:
100%

Alapvető, hogy miért ezt a haltársítást választottad? Az evőkanál 50 literre vonatkozik. Amúgy ezek a halak kibírják a sózást mert nem echte lágy vizesek, amelyik meg igen (ancistrus) az az egyik legszívósabb jószág. A növényeknek már kevésbé fog tetszeni, de ez most másodlagos. Vesd be a sót és a gyógyszert is.


itt a kezelést úgy tenném, ha van csereszűrőd (elég egy fejegység/vízpumpa), akkor berakod az érett szűrő helyére keringtetni, amazt pedig külön járatod akvavízben, a halak és az egész aki erős rezes kezelést kap. Rosszabbik verzió, hogy az állandó akváriumot sóval+celsius emeléssel kezeled, a halakat egy karanténban pedig vmi ütősebb parakillel. Így a baciflóra megússza a parakilles rezes kezelést, viszont a hatékony parazita pusztulás kérdéses. Ha egyik sem jön szóba akkor nyilván nullázod a szűrést a gyógyszerrel, verítékre és könnyekre kell készülni.

Ha helyrejöttek a halak akkor vizsgáld felül az összetételt, a molly-gurámi duó közt vagy-vagy alapon döntenék. A xifókat nem tenném vissza.

2019. febr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én szoktam ajánlani a csapott evőkanál sót 10-liter vízhez és most is azt mondom, hogy ennyi kell is a darakór hatékony kezeléséhez, ettől kevesebb csak a penészgombákra hat, ill némileg gátolja a darakor rajzóit, ez csak a még dörgölőző halakra van hatással, ill utókezelésként biztonsági céllal. Tény, hogy az általam javasolt mennyiség káros lehet az arra érzékenyebb növényekre, gerinctelenekre és hosszú távon némelyik halra de nem is folytatom mert ennyire elharapózott állapotban nem a só a megfelelő szer. Sajna gyógyszer kell ( Parakill turbó, vagy Malachit metilén kombó de választhatsz drágább cuccokat is) erős szellőztetés mellett, 28-fokra emelt hőmérséklet, 3 naponta 40% vízcsere és új gyógyszeradag. A pöttyök eltűnése után még nem gyógyultak a halak legalább egyszer még gyógyszerezz (Aquafuránnal) és utána 40% vízcserével végződik a kezelés, ha van aktívszened most jól jöhet. A kezelés alatt minimálisan etess, szellőztess és természetesen fedni kell az akváriumot. Ha túlélik sem számíthatsz hosszú életre egy ilyen erős fertőzés után de az akváriumra úgy kell tekinteni mint amit most indítottál, az-az 2-3 naponta 10-15% vízcseréket kell csinálni legalább 3 héten át. Bőrvéddő vízkezelők, vitaminok és fagyasztott kaják mehetnek, persze óvatosan. A halak igényeire és a társításra nem térnék ki. A szűrőt megmentheted ahogy kolléga írta de értelme csak úgy van ha azt is 28-30 fokon tartod és úgy üzemelteted, egy csipet halkajával etetheted is, ezen a hőfokon gazdaállat híján kb 4-5 nap amíg elpusztulnak a kórokozók, hidegebb vízben ez hetekbe is kerülhet és nagy a visszafertőzés esélye.
2019. febr. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!