Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór? Mit tegyek?

Darakór? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fura fehér foltok, pöttyök jelentek meg a halaimon.

Mintha rátapadt volna valami.

A neten utánanéztem, lehet hogy darakór?

Ma estére feltünt hogy szokatlanul izgágák, nagyítóval figyelgettem őket és akkor tűnt fel a fehéres pöttyök.

Az aku egyik oldalán nyüzsögnek, az etetéssel sem igazán törődtek.

Egy pár fotó: (remélem látszik)

[link]


Ha valóban darakór, mit tehetek gyorsan, hatékonyan.

Persze hogy a halak is megmaradjanak ...

Az aku 110 L-es.



2019. febr. 19. 20:48
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Mégegyszer kösz a gyors válaszokat.

Elszomorít amit írtok.

Van egy 25 L aku üresen, érdemes lenne beindítani karanténnak a látszólag ép halakkal?

Ha igen hogy tegyem?

Vagy a jelenlegi helyükön kezeljem az összeset?

Tegnap este gyors behintettem 3 evőkanál sót, 110 literhez.

A szűrő 1200 literes, duplaszivacsos 26cm magasan, a közepükben aktivszenes patronnal.

Ezzel mit tegyek? Gyogyszerezéskor gondolom ki kel vegyem az aktivszenet.

Ha csak a só nem tett kárt benne.

A világítás maradhat? Mennyi idejig? Most kb 8 órát világít, plusz felére dimmerelve még 4 -et.

Az a baj, hogy csak este tudok velük foglalkozni, most is a munkahelyemről írok és így csak szalad az idő.

2019. febr. 20. 07:48
 12/30 Salx Narval ***** válasza:
Az egész akváriumot kezelni kell hiszen három beteg halad is van elég előrehaladott állapotban. Leírtam már mivel és hogyan, ha más módszert választasz akkor a kollégák bizonyára segíteni fognak a saját tapasztalataikkal. Természetesen az aktívszenet ki kell venni az majd a végén kell a gyógyszermaradványok eltüntetésére.
2019. febr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Salx Narval ***** válasza:
A sötétítés nem árt, nyugtatja a halakat de levegőztess vagy emeld fel a szűrőt, hogy csobogjon a víz.
2019. febr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Salx Narval ***** válasza:
110-literbe teljesen felesleges volt 3 kanál sót tenni, nem árt és nem is segít, a szénnek sem árt. Bocs, hogy részletekben válaszolok de nekem is mennem kell és kapkodok egy kicsit.
2019. febr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Van akkora evőkanalam amivel igaz lehet a 10liter/ evőkanál, de van 3 szor akkora is.
2019. febr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Ebédszünetben megvettem 3 falska malac-akármi szert.

Este próba, azt lesem milesz a vége ...

Az eladó azt javasolta hogy 2 flaskát egyszerre töltsek bele, majd 3-4 nap múlva 50% vízcsere és a megmaradt flaska bele.

Jó lesz így?


A szűrőn a buburékolást (szellőztetést) erősebbre állítottam, a főfényt meg lejebb veszem. Ő azt javasolta, hogy etessem úgy mint eddig. Az este is később jött meg az étvágyuk, migent azonnal behabzsoltak, valószínű a fotózás vakuja riasztotta meg őket, mert közvetlen utána kaptak enni. Mindíg 7-8 óra közt van etetés és eddig nem volt semmi gond ezzel. Mikor eljött az idő, összegyűltek a felszín közelében és várták a kaját

2019. febr. 20. 12:53
 17/30 Salx Narval ***** válasza:
Azt, hogy mennyit kell beleönteni nem tudom de nyilván rá van írva. Jó lesz úgy ahogy tanácsolta nem olyan nagy a különbség de ne feledkezz meg az utókezelésről sem (aquatan majd a 40% vízcse és végül aktívszén). Majd a vitaminok, nyákvédő vízkezelő és a jó minőségű fagyi kaja.
2019. febr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Salx Narval ***** válasza:
Tudom egyszer már megbeszéltük ezt a kanálkérdést és akkor is igazat adtam és most is. Nem tehetek róla így rögzült, de ígérem ha jobban leszek lemérem a kanalamat.:D
2019. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
kétésféldeka só lesz , +- 3 gramm :)
2019. febr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Az este megtörtént a gyógyszerezés.

De aggódom, mert a legszebb, legnagyobb hal ami már 2 éve megvan, nagyon legyengült. Már az este sokat gubbaszkodott a talajon a növények közt és idönként hirtelen mozdulatok, rohamok jöttek rá. Ma reggelre már csak gubbasz és lassan lélegzik. Nagyon sajnálnám pont őt elveszíteni.

Megoldás lenne -e különválasztani másik kisebb akuba, vagy nagy átlátszó vödörbe szűréssel tiszta vízzel pár napig? Esetleg valami vitaminozást neki?

Érdekes a darakór szinte nála a legtünetmentesebb, alig van rajt 1-2 pütty. Arra gondoltam, mikor becsurgattam a szert sokat nyelt belőle, mert mindíg odaúszott a beömlő folyadékhoz.

Elötte is mindig ő volt a legéhesebb, legaktívabb

2019. febr. 21. 07:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!