Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A hólyagcsiga megrágja a...

Peca1000 kérdése:

A hólyagcsiga megrágja a növényt, vagy csak algát eszik?

Figyelt kérdés

Több oldalon is olvastam róluk, de az egyiken azt írják, hogy nem bántja a növényzetet, a másikon meg hogy igenis megrágják.


Akkor most mi az igazság?



2019. máj. 25. 23:50
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Az az igazság, hogy mindenkinek igaza van. Igaz, hogy főként alga és korhadékevők de némelyik finoman szabdalt levelű ill zsenge növényt is megrághatják. PL a tüskéshínárt, májmohát, békalencsét, balatoni zöld algát, gömbalgát, jávai páfrányt nálam azért eszegették, persze komolyabb kárt nem tudnak okozni vele. Szerintem egy akváriumban ritkán fordul elő, hogy ne találna magának algát, rothadékot, vagy halkaját. Viszont ha jól érzi magát, márpedig általában így van akkor túlszaporodhat ezért érdemes csigaevő csigát is tartani, vagy ritkítani. Nem kedveli, sőt meg is ölheti őket a folyékony carbó. Én a felesleget feletettem a halaimmal, mármint szétroppantottam őket egy facsipesszel és így már ehető volt minden hal számára.
2019. máj. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A csiga nem hülye, ott próbálkozik ahol a legkiseeb az ellenállás. A szobanövényeknél a gravitáció időben jelzi hogy a novény kókad valami baj van. A haldokló vizinövény napokig lebeg és zöld, mire feltűnő már késő.

Csak a látszat az hogy a csiga teszi tönkre a növényt, aki ért a csigák nyelvén sok kellemtelen meglepetéstől szabadul meg.

Ezenfelül a roppantott csiga remek teknős vagy sügér eleség is.

2019. máj. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor Helena kaja lesz belőlük :)
2019. máj. 26. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!