Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Fel tudnak így nőni a kiscsibék?

Fel tudnak így nőni a kiscsibék?

Figyelt kérdés
4 db 2 hetes kiscsibénk van. Valahogy a mai napon eltűnt a kotló. Én besurranó tolvajra gyanakodnék, párszor volt már nálunk... Szóval nincs meg, kertbe nem tudott kimenni, körbevittük az egyik kiscsibét az egész telken, hátha a csipogásra előjön, de semmi. Bár ugye normál esetben nem is távolodna el a csibéktől. Lényeg a lényeg, most egy nagyobb dobozban bent vannak a garázsban, ott 20° alá nem fog menni a hőmérséklet. Kajájuk, vizük van bent. Most elég kis kétségbeesettek szegénykéim... Valamire pluszban figyeljünk még? Szerintem amíg kicsit nagyobbak nem lesznek nappalra sem igazán tesszük ki őket, mert patkányok is előfordulnak néha, és nem szeretném, hogyha megcsappanna a létszám.
2019. szept. 14. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Meleg takarokat tegyel be nekik, ahova tudnak bujni. Neha felugyelet alatt tedd ki oket a fure is, elvezni fogjak.

De persze, fel fognak noni, ha nem lesznek betegek, faznak meg, stb.(onhibadon kivul)

Napos csibet is lehet venni piacokon.:)

2019. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2 heteseknek szerintem még kevés lesz a 20°C. Megnéztem gyorsan a Báldy könyvet, aszerint a "műanya" alatt az első 2 héten 30°C kell, utána két hétig 25-28°C... 18-20°C-os szobában. Nincs otthon infra égőtök? Az alá be tudnak menni, ha fáznak. Ha nincs, nem energiatakarékos izzó is megteszi ideig-óráig, mert az ad valamennyi hőt, de hosszabb távon nem szerencsés.
2019. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor így felhoztuk a nappaliba, 23-24° van fent, plusz takarót tettünk be hozzájuk, abban alszanak. Infrát meg szerintem hétfőn tudunk majd venni legelőbb.
2019. szept. 14. 22:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem muszáj infra a régi hagyományos villanykörte is jó, csak legyen közel (20-40 cm magasan).
2019. szept. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4: Ennyi csibének a hő szempontjából jó lehet a hagyományos villanykörte, nálam is húzták már ki fél napig napos csibék egy 60 W-os alatt... a munkahelyen :D. Ami miatt nem ideális tartósan az inkább az, hogy akkor folyamatosan világosban lesznek a csibék (ebből a szempontból az infra állítólag nem olyan problémás), ami a fejlődésükbe belezavarhat.

Mielőtt infra izzót vennél, nézd meg, milyen lámpába tudod berakni, milyen a foglalata és az hány wattot bír (főleg a régi bakelit foglalatoknál fontos ez)!

2019. szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem probléma az állandó fény.

Ha elfáradnak mind, akkor elalszanak világosban is.

2019. szept. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Visszalopták a kotlót. Inkább nem is írok semmit, mert kitiltanak innen :)
2019. szept. 16. 20:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Legalább meglett, egy gonddal kevesebb. A csibéket vezeti ezek után is rendesen?

#6: Attól én sem félek, hogy nem tudnának világosban aludni :), viszont a fény-sötét váltakozás befolyásolja a hormontermelést, napi és éves ciklust és így a fejlődést is. Ezért írtam, hogy hosszú távon nem biztos, hogy jó ötlet folyamatosan világosban tartani őket. De természetesen inkább a folytonos fény, mint hogy megfázzanak!

2019. szept. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!