Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit tudnék tenni ilyen esetben?

Mit tudnék tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Ma reggel 2 idegen kutya mászott be az udvaromba és a csirkéimet kergették. Kettőt valahogy kihajtottak és az utcán sikerült megfogni, de sajnos csak egyet, a másikat azóta sem találom olyan messze kergethették. A pulykám pedig ijedtében leesett a létráról és szerintem eltört a lába és a szárnya is, csak gubbaszt. Elmentem a környéken keresgélni a csirkét és kb 2 utcával feljebb megtaláltam a kutyák lakhelyét. Mit tudnék tenni? Ki fizettethetem a kutyák tulajdonosával a káromat? Nagyon ideges vagyok. Rengeteg pénzem és munkám van benne a pulyka pedig egy 15 kilós állat szóval minimum 20 ezer forint a károm ha a munkámat nem is számolom.

2020. okt. 26. 12:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Szurkolok neked, hogy sikerüljön az ügy végére járni. És szorítok a pulykáért, hogy rendbe jöjjön, remélem a kutyák gazdája visszakapja amiért ilyen felelőtlen.
2020. okt. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Annyit sikerült megtudnom hogy a kapu az említett tulajdonosnál szinte minden nap nyitva. Két házzal arrább is okoztak problémát a baromi tartónak illetve 2 kisgyermek is lakik akiket nem mernek kiengedni. A hivatalt nem sikerült elérnem telefonon de még próbálkozom vele míg sikerrel járok, a tulajdonos pedig nem nyitott ajtót. Időközben az elveszett csirke haza jött a kerítés előtt rikácsolt, nem tudom merre volt mert én sehol se találtam de fő hogy előkerült. A pulykát pedig egy külön helyre kerítettem és száraz szalmát tettem alá hogy ne a sárban legyen, inni ivott de ugyanúgy gubbaszt, sajnálnám ha elpusztulna a rengeteg idő pénz és munka miatt amit bele fektettem. :(
2020. okt. 26. 13:16
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor máris haladt előre az ügy. Az a baj hogy az ilyeneket annyira nehéz megcsipni mert konkrétan nem tesz semmi rosszat amivel megfognák.. csak közvetetten vesz részt a környék szetbarmolásában...😡
2020. okt. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Igen én is így érzem, nincs könnyű dolgom sajnos, de mint említettem nem adom fel, már csak azért sem. Egyrészt szeretném ha a károm megtérülne, másrészt ha közösségi érdekből is sokaknak könnyebb lenne az élete ha sikerülne valahogy jobb belátásra bírni az ilyen embert.
2020. okt. 26. 13:38
 15/20 anonim ***** válasza:
61%
Milyen fajta pulyka?
2020. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Fehér gigant. Épp most voltam etetni, eszik/iszik, de csak ha elé rakom mert felállni nem tud vagy nem szeretne nem tudom. Éjjel remélem nem pusztul el. :(
2020. okt. 26. 16:37
 17/20 A kérdező kommentje:
Időközben sikerült beszélnem a tulajdonossal is. Hát.. nem egy tisztességes ember annyi biztos. Ahogy éreztem hiába voltam tisztelettudó és türelmes, őt nem érdekli az ügy, azt állította minek tartok állatot ha nem fogadom el a tényét hogy ez evvel jár. Már kicsit ideges is lettem a végén de nem használt, sőt meg is fenyegetett hogy ha megint odamegyek és a háza elé parkolok összetöri az autómat. Szóval igazi mintapolgár.. Így maradt a helyi önkormányzat hátha ők tudnak segíteni, talán még a környék közös érdeke is lenne az ügy, hogy mással se fordulhasson elő többet :(
2020. okt. 26. 16:45
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pulyka nem javul, akkor vágd le!


Máris jóval kisebb a kár.

2020. okt. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ma is a tegnapi állapotában van. Eszik/iszik, de felállni nem tud.
2020. okt. 27. 09:53
 20/20 anonim ***** válasza:
Vágd le!
2020. okt. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!