Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit rontunk el?

Mit rontunk el?

Figyelt kérdés
Két éve tartunk baromfit. A férjemmel elhatároztuk hogy nem adunk nekik tápot mert ki tudja mi van benne..szóval kukoricát búzát adunk nekik és mindenféle zöld hulladekot. Meg c vitaminos vizet is egy héten 1x.kapnak jolovitot is és almaecetes vizet. Kapnak gyógynövényeket is meg a levágott füvet a kertben. Mégis olyan vékonyak a tyúkjaim mintha éheztetnem őket.Meg talán fontos lehet hogy a mai napig daráljuk a kukoricat nekik és az majdnem lisztet csinál. Még tojáshéjat is kapnak őrölve. Szerintetek mi lehet a baj?

2021. aug. 2. 22:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
44%

1. Mi van a tápban? Minden, ami kell. Persze lehez venni "gyógyszeres" tápokat is, de ennek utána kell járni, hogy miben mi van. De a standard táp az ugyanaz, amit egy hozzáértő otthon összekeverne egymagában, csak ez granulálva van.

Szóval egyáltalán nem egy ördögtől való dolog.


2. "Búza, kukoricát esznek." Na ez olyan mintha te sültkrumplin és müzlin élnél. Sokkal gazdagabb takarmánykeverékre lenne szükség.


A kukoricát 20% ALATT kellene tartani, mivel nagy energiatartalmú ezért zsírosít (üdvözöld a májbetegségeket és a zsíros szívet). A búza alacsony fehérje tartalmú, szóval egészen mehet akár 30-40%-ig.

A napraforgó magas tápértékű, drága is a többihez képest, szóval max olyan 10-20%-ot szokás adni belőle. Ezt a százalékot még ki lehet egészíteni takarmányborsóval is (tehát a kettő együtt adja a 10-20%-ot), a szóját viszont nem ajánlom.


A zöldhulladék - márha konyhai - az mehet, de pl nyers krumpli szintén enyhén mérgező, nem ajánlatos. Répa, cékla (kék kaki várható :) ), káposzta (kis mennyiségben!!!!) mehet.


A tojáshéjat jó ha visszatöröd nekik, de legyen a helyükön sóder, homok, kell az emésztésükhöz.


Jolovitot kúraszerűen kell alkalmazni, nem állandóan.


Almaecetes víz az egy humbuk, helyette inkább kérj az állotorvostól igazi féreghajtót.


"Gyógynövényeket is adunk nekik."


Milyen célból és milyen gyógynövényeket?

Mert egyik növeli a vérnyomást, másik csökkenti, a harmadik a mályat támogatja, a negyedik a gyulladást csökkenti - de ezek mellett mindnek van valami egyéb hatása is, szóval mérték nélkül, tájékozatlanul nem adnék nekik tudatosan. Pláne hogy madár, ezeknek meg leginkább az emberi szervezetre gyakorolt hatásairól lehet olvasgtani a neten.


Utolsó hangvétellel én ajánlanám, hogy küldj be ide képeket, hogy még is mit látsz soványnak.

A tojó hibrid soha nem fog neked elhízni, a kettős hasznú hajlamos rá (ha kukoricán van tartva), de akkor sem lesz olyan mint a kövér és boldog csirke a reklámokban. Az nem is normális.

2021. aug. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó!


Végre valaki ért is hozzá!


Egydül csak a májaddal van problémám.


Nem tudom, miért gondolják sokan azt, hogy a táptól bajuk lesz. Nevetséges.

2021. aug. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
78%

#11 Táp és táp között is van különbség. Nálam egyik évben tápozás alatt véres volt a csirkék ürüléke. Netes utánajárás után elhalásos bélgyulladásra gyanakodtam. Ismerősöm unszolására felvettem állatorvosokkal a kapcsolatot. Végül az utolsó közölte, hogy kokcidiózis. Takarmányboltban miután közöltem mi a probléma, kapásból elhalásos bélgyulladást mondott az eladó és azt, hogy váltsak jobb tápra, mert a táp okozta. Szóval nem az ördögtől való, de nem minden táp jó és mindig jobb a friss takarmány, mint a granulátum. Ezt az állat húsán is érezni lehet.

Nincs baj a búzával meg a kukoricával. Kaphatnak csak búzát is, ha mellette kapnak zöldet. Kukorica nyáron mértékkel adható. Napraforgó szintén, mindennapi adással gyors halálhoz vezethet, még jobban elzsírosítja a szívet, májat, mint a kukorica.

Nagyon sokféle zöldség, gyümölcs és gyógy-és gyomnövény adható. Kaphatnak áztatott kenyeret, illetve húsmentes konyhai maradékot.

Az almaecet jótékony hatásairól:

[link]

2021. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
23%

13-as kérlek nézd meg a búza beltartalmi értékét. Nem adható az kizárólagosan. Semmivel sem lehet egyoldalúan takarmányozni.


Áztatott kenyérnek szintén nincs sok értelme, de szintén nem állati takarmány. Kifejezetten káros.


A húst pedig nem tiltó listás, állati eredetű fehérjére is szükségük van. Alapvetően ezt a kapirgálós tyúk összeszedi magának.

2021. aug. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
70%

#14 Írtam, hogy zöldeleség mellett mehet kizárólag búza. A zöldeleségből nyeri a többi tápanyagot.

Az áztatott kenyér nem káros. Friss kenyeret tilos adni, áztatott mehet nyugodtan nasinak, nem fő tápláléknak.

Ne haragudj, de wtf? Igen, összeszedi magának az állati fehérjét. De az teljesen más, ha rántott karajjal, kakaspörkölttel, marhahúspogácsával vagy csirkecombbal eteted. Semmi szüksége rá, több okból ártassz vele, olajos, zsíros, fűszeres, egyszerűen nem nekik való. Bogarak felszedegetésére vannak specializálva, nem húsokra. Egymást is megeszik (kannibalizmus), de attól még nem etetjük őket nyers csirkével sem. 🤨🙄

2021. aug. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

Zöldeleség nagy része víz és emészthetetlen cellulóz.

Része a táplálékuknak, de a fő energiát és tápanyagot a széles spektrumú magkeverékből kellene nyerniük.



Etess búzán és zöldön baromfit, hasmenés és lesoványodás garantált.


Áztatott kenyeret továbbra sem adunk semmilyen madárnak, mert begypangást okoz.



Én nem mondtam, hogy húst kell adni nekik. Arra akartam rámutatni, csak spóroltam a karakterekkel, hogy önmagában a hús nem káros, ha néha napján eléjük kerül. Az általad említett kannibalizmust is lehetséges ezzel kezelni, ha az fehérje hiány miatt alakul ki.


Nem ez a javallott kezelés inkább a takarmányban kellene borsóval emelni a fehérjét (az általad említett csak búza etetésnél simán kialakulhat ez, hiszen a búza csak 10-13% fehérjét tartalmaz), de rapid módon főtt (!) hússal, vagy kutya/macska konzervvel is megoldható a fehérjepótlás.

Ismétlem, nem állandó jelleggel.

2021. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
70%

Köszi jelenleg csak búzán vannak tartva a tyúkjaim, meg zöldön és konyhain. Se hasmenés, se soványság. Teljesen egészségesek, az ürülék is teljesen megfelelő, a tojástermelés is nagyon jó, lassan a következő állomány is tojni fog, szépen gyarapodnak.

Begy-és bélgyulladást a friss kenyér okozhat. Áztatottat vagy szárazat nyugodtan lehet adni.

De, káros a hús. Adj nekik cigánypecsenyét, még a rajta lévő szalonnát is add nekik. Max főtt, natúr csirkemellet kaphatnak, kis mértékben. Disznó, marha és társait semmiképp, pláne nem rendszeresen. Baromfikat és papagájokat is tartok. Van fogalmam az állati és növényi fehérjékről, meg úgy az egészről.

2021. aug. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
Kérlek akkor olvasd el újra azokat a válaszokat amiket írtam. Ha értelmes ember, vagy felfogod a tartalmukat.
2021. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
59%
Kár itt bármit is magyarázni, mert a hozzáértő szava nem számít. Ezek annyit fognak fel belőle, hogy bolti táp = "ki tudja mi van benne" = méreg. Nem véletlenül ritkán szólok itt hozzá és úgy látom most sem volt sok értelme, mert a sok nagyvárosi panelben élő jobban ért hozzá.
2021. aug. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
87%
Felfogtam a tartalmukat, de nem kérek a tanácsaidból. Egészséges pipijeim vannak és tudom, mit hogyan kell csinálni, nem vagyok kezdő. Ne haragudj, aki az almaecetről lebeszél egy baromfi tartót, a hús etetésre meg rá, azt nem lehet komolyan venni. Akkora szakértő vagy, de már ott elbuktál. Nem lehet komolyan venni a válaszaidat. 🤷‍♀️
2021. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!