Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szeretnék kacsát tartani a...

Szeretnék kacsát tartani a házba, mennyibe kerülne a tartása?

Figyelt kérdés
láttam tik tokon kiskacsát. nagyon aranyos.

2022. jan. 11. 19:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
87%
Nem hülyeség basszus, csoportban érzik jól magukat, nem párban. 🤦‍♀️ Mint minden baromfi!
2022. jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
0%
Akkor az enyémek a futókacsák miért érzik olyan jól magukat? Főleg mert először tartana a kérdező kacsát(gondolom) Egy egész csapattal nem tud megbírkórni, így elég legalább kettő.
2022. jan. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
82%
67. Ez egy pontos meghatározás, de ezt így egyben nem fogod megkapni, csak úgymont darabokban.
2022. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
87%
#72 Tartok tyúkokat (mikor mennyit, 40-100db), tartottam kacsákat, pulykákat és libákat is. Ne engem kérdőjelezz meg a tartással kapcsolatban. 6-8 kacsával is pont úgy kell bánni, mint 2-vel. Eteted, trágyázod, estére bezárod stb. Ha nem tud megbírkózni több kacsával, hát ne tartson egyet sem.
2022. jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem tuti hogy ez a kérdés csak KACSA!
2022. jan. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 A kérdező kommentje:
[link] ez jó lesz??? kacsákat találtam a jófogáson.
2022. jan. 12. 15:34
 77/84 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb megoldás az, ha megbeszéled a szüleiddel és kerestek egy ismerőst, vagy bárkit, aki a közelben kacsákat tart és kértek egy-két tippet. Persze, neten lehet sok mindent mondani, de teljesen más, ha élőben mondják és látod is azt, amit mondanak.


A kacsák tudotommal is csoportosak, a kettő az nagyon minimum, de sokkal-sokkal jobb, ha több.

Azt is mindenképp vedd figyelembe, hogy ezekkel kell foglalkozni is. Nem, nem babusgatni, meg sétáltatni, hanem ganézni, etetni, itatni, bezárni őket estére, állatorvost hívni, ha betegek, összeszedni a tojásokat stb. Egy kis kacsa ennél sokkal igényesebb, korától függően megfelelő hőmérsékleten kell tartani, nagyon melegen és a betegségekre is nagyon fogékonyak. Hangosak is tudnak lenni, ezért a szomszéddal sem árt beszélni a beszerzésük előtt. Na és van olyan fajta, amelyik egész jól repül, vagyis vagy kell vágni a szárnyát, vagy egy nagyon jól felépített hely kell nekik, előbbi sokkal egyszerűbb, de egy kezdőnek elég macerás lehet.


Falusi vagyok, de sosem tartottam kacsát, sőt még a családban sem, így nem tudok részleteket mondani, ezért is jobb, ha beszélsz olyasvalakivel, aki tapasztalatból tud segíteni.

2022. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
100%
76, ebből jó sokat, mert 15 méter az semmi.
2022. jan. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 A kérdező kommentje:
30 méteres vagy 50 méteres az már jó lesz?
2022. jan. 12. 19:21
 80/84 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a harmincasból négy. Minimum. Ez így még mindig nem valami nagy hely nekik...
2022. jan. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!