Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Csirke kotlás megszakítása...

Csepregi21 kérdése:

Csirke kotlás megszakítása költés előtt?

Figyelt kérdés
Az ültetés utáni 10.napnál tartunk, ma lett meglampazva és hát siralmas lett a helyzet.Japán kotlós alá 11 normál tojás lett berakva,viszont későn jött a kakas és csak 3at mutatott a lámpa fiasnak. Most hogy járok jobban? Megvárom a 21napot és akkor pakolgatok alá napos csibét bár akkor az alatta lévőek már rendesen be lesznek zápulva aztán...,vagy megpróbálom atbaszni és idő előtt valamelyik este elkezdem a cserét a tojásokat naposra.Nyílván a madár se hülye, tudja hogy korai lenne a kelés, bár első kotlása, de vajon tolerálná-e így a dolgot?

2022. máj. 9. 07:25
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Hát, a jó pap is holtig tanul, és a 8 osztály is tud 10 lenni egyeseknek...
2022. máj. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Légyszives ne itt veszekedjetek hisz nem ez volt a cél.



A lényeg az hogy már most 13. napja ül a tojásokon úgy ahogy illik egy kotlósnak.3napja a lámpázás nem hozta a várt eredményt,így hamarabb lenne alateve a csibe. Pontosan holnapután mert akkor lesz a keltetőben friss kelés, aznap lenne 15.napos kotló. Remélem nem lesz gond a cserével.

2022. máj. 10. 06:55
 13/29 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz, nyugi.
2022. máj. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Hát remélem, de azt majd meg a kotló eldönti.
2022. máj. 10. 07:36
 15/29 A kérdező kommentje:
Sajnos már kotyogott mire tudtam kakast intézni. 2 nap alatt nem tudott csodát csinálni, viszont a kis jappi akkor is elült, sajna magtalan tojásra és ha már így alakult akkor csak legyen belőle jó pipimami.
2022. máj. 10. 07:39
 16/29 anonim ***** válasza:
Ja, hát az akkor úgy tényleg késő volt a kakassal, így nem sok értelme volt alárakni a tojásokat.
2022. máj. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Hát igen, tudom, de az a kis szerencsétlen úgy megült kicsit elbujva, na mindegy is utólag, majd kap naposat maga alá.
2022. máj. 10. 07:59
 18/29 anonim ***** válasza:
Tojást kellett volna cserélni!
2022. máj. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Na szóval tegnap megtörtént a csere. Hoztam a keltetőből 25 naposat bár csak 15 csibét szerettem volna, de rendesek voltak, szóltak hogy fog kihullani és a tervezett darabszámom legyen meg. Végülis 4et alá se raktam mert félszemű X csőrű kelés gyenge volt, 3 még utána hullott el, de a megmaradt 18 teljesen rendben van.1 tojás ki 3 csibe be, eleinte megvolt lepődve a mama hogy mi történik, meg is csipkodta a kezem párszor, de az most mellékes. Ma reggel mikor jöttem enni inni adni nekik úgy visitott tyúkanyó hogy csak na miközben szedte a szárnyai alá a kicsiket.Szóval sikeres volt a tojás csere. Sajnos az eredeti 11 tojásból utóbb kiderült a toresteszten hogy csak 1 lett volna életképes, sajnáltam nagyon szegényt, de így utólag már nem bánom hogy így alakult. Végezetül egy reggeli képet osztanék meg veletek a kis pipicsaládrol.


[link]

2022. máj. 13. 07:36
 20/29 anonim ***** válasza:

Fél szemű, X csőrű, kelésgyenge?


Selejtetért minek fizetsz?


100 daraból dögölhet meg 1-2 szem.

2022. máj. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!