Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Csirke kotlás megszakítása...

Csepregi21 kérdése:

Csirke kotlás megszakítása költés előtt?

Figyelt kérdés
Az ültetés utáni 10.napnál tartunk, ma lett meglampazva és hát siralmas lett a helyzet.Japán kotlós alá 11 normál tojás lett berakva,viszont későn jött a kakas és csak 3at mutatott a lámpa fiasnak. Most hogy járok jobban? Megvárom a 21napot és akkor pakolgatok alá napos csibét bár akkor az alatta lévőek már rendesen be lesznek zápulva aztán...,vagy megpróbálom atbaszni és idő előtt valamelyik este elkezdem a cserét a tojásokat naposra.Nyílván a madár se hülye, tudja hogy korai lenne a kelés, bár első kotlása, de vajon tolerálná-e így a dolgot?

2022. máj. 9. 07:25
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy elfogadta a mama, de egy kicsit befürdettek téged. Csibéknél nem számítunk elhullásra, ha minden rendben, a keresztcsőr és társaik pedig beltenyészetre utaló jelek, na de semmiképpen sem az egészséges tenyészállatok ismérve. Ha jövőre is akarsz keltetni, ne ebből a csapatból tedd.


Illetve, lehet, hogy a kép csalóka, de a mama nekem egyáltalán nem néz ki japánnak, vagy lehet hogy szumósok a felmenői..? :) Mindenesetre nekem háztájinak tűnik maximum.

2022. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nem jappi a mama, az viszont biztos hogy valamilyen törpe baromfi, súlyra nem éri el az egy kilót, méretben még nem is tudom, kb mint 3 10darabos tojastartó se. Errefelé minden ilyen törpe "jappi" megnevezése van. Na most a hibás csibék...lehet hogy az a pár hibás csak rám lett sozva a keltetőből, majd elviszi a kissrác és nem nekik kell bohóckodni vele alapon, olvastam sokat a gépi keltetésről hogy sajnos előfordulhatnak ilyenek is a csapatban, mindegy ingyen volt a sallangot megette a kutya, kárba nem ment sehogyse.
2022. máj. 13. 08:58
 23/29 A kérdező kommentje:

De akkor már segítsetek fajtamegállapításban is.


[link]


Amelyik áll az most a mama.alatta 12x12cmes a fakocka csak hogy be lehessen méretezni.

2022. máj. 13. 09:04
 24/29 anonim ***** válasza:

persze valamilyen törpe=japi, akkor csak a kép csal.


Nem a gépi keltetésen múlnak az ilyen problémák. Ez genetika és/vagy takarmányozás minőségétől függ.

Tehát ha te egy állománytól keltetsz gépben meg kotlós alatt is, az állatok minősége egyforma lesz (ha a gépkezelésben nem történ hiba).


ezért írtam, hogy tenyésztésbe ne vond ezt az állományt.

2022. máj. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
25: na így már látszik, hogy nem nagy. Japinak teljesen elmegy.
2022. máj. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Illetve ez a két kis fekete van még a csapatban.ezek még kicsivel kisebbek is.

2022. máj. 13. 09:09
 27/29 A kérdező kommentje:
Sárkánybébinek válaszolva nem is tenyészállatoknak vannak, inkább tojásnak, ez a kis szerencsétlen elült sajnos nem fias tojásokra, ezért is kapott keltetőből új csibéket ha már úgyis anyaskodni akar legyen min.
2022. máj. 13. 09:11
 28/29 anonim ***** válasza:

Csak tanács volt, hogy jövőre ne alóluk tegyél be tojást.


Valószínűleg nyár végén és jövőre is el fog ülni.

2022. máj. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Ebből a csapatból nem tartok kotlosnak egyest sem, úgy sejtem fehér broijlerek ,inkább hizlalva lesznek ,főleg most hogy az árstop után milyen drágaság lesz a baromfihús is.
2022. máj. 13. 10:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!