Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy tartsak úgy tyúkot, ha...

Hogy tartsak úgy tyúkot, ha nem szeretném megenni őket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vega, szeretem a húst, csirkét a legjobban, de ragaszkodok az állatokhoz, amit nevelgetek, azt nem szeretném megenni később. Férjem szeretne tyúkot tartani a tojás miatt, de szerintem az miatt önmagába nem éri meg, annyit azért nem eszünk. Igazából levágni sem lenne képes senki a családban, csak mindenkinek nagy a szája, hogy itt a nagy kert, tartsunk csirkét
2023. márc. 15. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell levágni őket, de pár év után már inkább csak kedvencként "ráfizetősen" tudod őket tovább tartani. 5-10 évig.


Szerintem csak a tojásért nem éri meg.


Csak kedvencnek pedig vannak aranyos díszfajták, azon belül a japánok/krédlik még jól is tojnak, annak ellenére, hogy kicsik a tojásaik (kb fele, 2/3-a a tyúktojásénak)

2023. márc. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Tartsátok a tojás miatt és ha öreg adjátok tovább. Majd lehet újra fiatalt venni. (De lehet, hogy teljesen naiv elképzelés, mindig is városi voltam, most is. Hátha ír valaki hozzáértő is)
2023. márc. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
Vagy valamelyik gyakorlott szomszédot meg kell kérni, hogy időnként vágja le és valamit felejánlasz cserébe
2023. márc. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
keress férjnek egy férfit ne egy töketlen marhát elsősorban
2023. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hú de frusztrált itt valaki :D
2023. márc. 15. 18:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne sokat tartsatok és akkor nincsen velük annyi baj.Egy tyúk viszont nem fog azonnal tojni,ha csibeként kerül hozzátok és egy bizonyos idő után már nem fog olyan gyakran tojni.Nekünk 13 db van és semmi baj nincsen velük.5 tagú családot (2 nagydarab férfi is van közöttünk) simán ellátják tojással.
2023. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha sok tojást esztek akkor megéri. Olcsóbb, mint a boltba megvenni. Takarmányt is lehet nagyon ólcson találni. Keresni kell csirke vagy pulyka, de inkább pulyka mert ott hosszú a szerviz periódus. Mindig marad befejező táp amit már nem használnak fel a következő rotához így piszok olcsón meglehet venni a lezsákolt takarmányt. :)
2023. márc. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!