Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit lehet kezdeni egy testileg...

Mit lehet kezdeni egy testileg "fogyatékos" kiscsibével?

Figyelt kérdés
Kikelt 8 kiscsibénk,abból 1-nek a jobbos lába furcsa,nem tudja kinyújtani ezért 1 lábon ugrálgat.Próbáltuk már "befáslizni" neki sebtapasszal,hogy kicsit kimerevítse neki,de úgy nem volt jó,mert akkor meg eldőlt oldalra.Amikor megáll 1 lábon akkor a rossz lábát fennt tartja behajlítva (mintha úgy lenne a csontja L alakban) és a rossz lábacskája csak remeg,de ha mozgatjuk neki akkor reagál rá.Eszik,iszik rendesen mint a többi annyi különbséggel,hogy 1 lábon áll és ugrál aztán néha elfárad akkor lekuporodik.Valamit lehet csinálni vele,hogy ne 1 lábon ugráljon?Megválni nem szeretnénk tőle..Előre is köszi a válaszokat.

2013. szept. 4. 16:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
A súlyról annyit,hogy láthatóan kissebb mint a többi csibe,de szerintem már elpusztult volna ha nem enne-inna rendszeresen..Kb 1 hetesek és arra jutottunk,hogy így hagyjuk a lábát fásli és sín nélkül,hátha kifejlett korában is elugrál 1 lábon.
2013. szept. 5. 23:54
 12/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem lehet hogy rálépett valamelyik és eltört a lába? Nekünk így járt nyáron az egyik csibénk (4 db kelt a kotlós alatt). Nyílt törése volt (a pulyka lépett rá véletlenül), befújtam kék spray-vel és két napra nap közben bezártam a macskahordozóba, hogy ne teperjen egy lábon a többi után. Éjjelre vettem ki hogy bebújjon a kotlós alá. Amikor aztán kiengedtem, egész ügyesen ment, egy lábon és az ellenkező oldali szárnyára támaszkodva. Ő is felhúzva tartotta, azt hittem, meg sem gyógyul. Kb egy hét múlva elkezdte letenni, aztán egyre jobb lett, és 6 hetes korára, amikor elhagyta őket a kotlós, csak onnan tudtam, melyik volt a törött lábú, hogy ő lett az egyetlen kakas. Tökéletesen meggyógyult. Szóval én azt mondom, ne gyöntöljétek sínnel meg kötszerrel, ha meg akar gyógyulni, magától meg fog. Csak zárjátok egy időre kisebb helyre 1-2 haverral, hogy ne kelljen sokat gyalogolnia.
2013. szept. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem lépett rá egyik csibe sem,mert már a kikelés után furcsa volt a mozgása (sürün néztük őket a keltetőben).Egyébként meg már mindegy,mert sajnos elpusztult.
2013. szept. 8. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!