Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Merre induljak el? Hogy...

Merre induljak el? Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, imádom az állatokat. Jelenleg gimnáziumba járok , biológia "szakra". Állattenyésztő szeretnék lenni, egy saját farmot szeretnék a jövőben . Mindig is ez volt az álmom :) Hova kéne mennem továbbtanulni? Mennyire éri meg? Mennyi esély van rá hogy sikerülni fog?

2014. ápr. 14. 17:48
 1/1 doboszoli ***** válasza:

Üdvözöllek leendő kolléga!

Sajnos el kell vennem a kedved. Jelen helyzetben az állattenyésztő szakmát annyira lezüllesztették, hogy ebből megélni szinte lehetetlen. El lehet vegetálni, de gondolom ez nem célod.

Saját farmot hobby szinten fenntartani mindenképpen feltételez egy jó hozamú olajkúttal rendelkező nagybácsit, szóval borzasztóan költséges.

Ha mégis állatok közelében szeretnél a későbbiekben tevékenykedni, (esetleg változhatnak az idők mire végzel) valamelyik agrártudományi egyetem, vagy az állatorvosi jöhet szóba. Korodból ítélve 11.-es vagy, tehát még két év a felvételi. Addig jó tanácsként: ne a gyakorlattal foglalkozz, azt ott megtanítják, hanem tanuld meg oda-vissza az ízeltlábúakat, a kémiát.

Én 15 évig tapostam csizmában a tehénszart, agrármérnökként. Imádtuk, lélekkel dolgoztunk, feleannyiért, mint a velünk végzett jogászok, közgazdászok. Meg akartuk váltani a világot! Aztán jött a gengszterváltás, és máról holnapra elvették a játékunkat.

Mindegy, túléltük.

Summázva: sok sikert kívánok Neked, e szép, és nehéz szakma műveléséhez, remélem megérem még, hogy lesz a szakmának becsülete.

2014. ápr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!