Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdjek, hogy induljak el?

Mihez kezdjek, hogy induljak el?

Figyelt kérdés
Van egy gimnáziumi érettségim, utána már 2 OKJ-s szakmát is kezdtem, de egyik sem érdekelt, az egyik vám és jövedéki ügyintéző volt, de nem csináltam meg, most kereskedőn vagyok, de ez sem érdekel, inkább dolgozni mennék. Tudtok adni valami jó ötletet, hogy hogyan is kezdjem el? Szülők segítségére sajnos nem számíthatok, a nagymamámmal élek. A legnagyobb baj, hogy elegem van az iskolai légkörből, az állandó napról-napra tanulásból, inkább pénzt keresnék és alakítanám az életemet. Mihez kezdjek?
2010. okt. 9. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el a "Gazdag papa, szegény papa" című könyvet. Merre laksz amúgy?
2010. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Várpalotán lakom.
2010. okt. 9. 12:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha eleged lett a napról-napra tanulásból, akkor van egy rossz hírem.

Ezentúl majd a napról-napra munkából lesz eleged.

Persze, csak ha szerencséd lesz, és találsz valami idegörlő szalagmunkát minimálbérért, 3 műszakban.


Egyébként pedig keress pénzt és alakítsd az életed.

Meg fogod látni, milyen nehéz.

Már késő, örökké egy senki maradsz. Éppen most játszottad el a lahetőségét, hogy valaha is könnyebb legyen.

Pedig nem kellett volna így lennie. Abból, hogy egy ilyen hosszú kérdést helyesírási hiba nélkül, értelmesen leírtál, tanulékony embernek tűnsz. Kevés kortársad lenne képes rá.

Még most is megfontolnám a helyedben, hogy komolyan nekifeszüljek valami értelmes szakmának.

Hidd el, 40+ év aktív időszak nagyon-nagyon hosszú tud lenni, nem mindegy, hogy mit kell csinálnod közben.

2010. okt. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél dolgozni? Felszolgáláshoz értesz? Vendéglátóipar?
2010. okt. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából minden munka érdekel, de még nem iratkoztam ki a suliból, lehet, hogy igazából az lenne a legjobb, ha maradnék, csak lusta vagyok tanulni az a legnagyobb baj. :D Lidl, Tesco meg Media Markt, ezeken gondolkoztam, végső esetben Denso szalag.
2010. okt. 9. 18:40
 6/7 anonim ***** válasza:

A tanuláshoz nem vagy lusta, csak nem eléggé motivált.

Dolgozz csak nyugodtan az általad leírt helyek egyikén. Nincs azzal gond. Tisztességes munka, de kidolgozod a beled kevés pénzért, és bármikor kirúghatnak. Mások évekig tanulnak, hogy diplomájuk legyen, és nekik ugyanez jut, csak kicsit más a munka.

Kiindulásnak jó, csak akarsz-e többet, mint ilyen életet?

(Első voltam).

2010. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attol hogy nincs egyetemed meg lehetsz elismert, gazdag ember.

Az egyik cegnel a tulajdonosnak 8 osztalya van es mernokoknek parancsolgat. A titka az egesznek, hogy ki kell talalni valami olyasmit ami mindenkinek kell, vagy amit csak te tudsz legyartani.

2010. okt. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!