Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy lehet megkülönböztetni őket?

Hogy lehet megkülönböztetni őket?

Figyelt kérdés
Van négy libánk olyan 2 hónaposak lehetnek kb. és arra lennék kíváncsi hogy mi alapján és mikor lehet megkülönböztetni hogy melyik a tojó és melyik a gúnár?
2014. júl. 14. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Kifordítod a kloákáját és megnézed. Vagy megelégszel azzal, hogy a gúnár jóval nagyobb és agresszívabb.
2014. júl. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Aha köszi!!!

Légyszi olyan írjon aki esetleg tud rendesen és hasznosan válaszolni.Amúgy vajon miért kérdeztem???Mert talán egyforma nagyok???Hát igen!!!!!

2014. júl. 14. 11:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Ebben a korban, ránézésre még sehogy. A kloáka kifordítást én is hallottam, de pl én nem állnék neki.


Majd később, 4-5 hónaposan: a lányoknak mélyebb, dödögősebb, a gunaraknak magasabb, élesebb, kiabálósabb hangjuk van. A tojónak jobban lelóg a hasa, a gúnárnak feszesebb, ezért hosszabbnak tűnik a lába.

És amúgy valóban, agresszívabb lesz a gúnár, azaz pl ha idegent látnak közeledni, akkor a gunarak őrzik a portát, ők ordibálnak meg ijesztgetnek, a tojók inkább a gúnár háta mögül kibicelnek.

2014. júl. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Igazából lóg mind a négynek a hasánál.Viszont kettő szokott sziszegni, úgy hallottam hogy amelyik sziszeg az lesz a gúnár.Igazából csak azért érdekel hogy melyik melyik mert nem szeretnék meglepetésben részesülni ha nekem jön :P :D mondjuk mi eléggé kézhez neveljük őket pont ezért hogy ne bántsanak.
2014. júl. 25. 11:34
 5/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok. A tojó is sziszeg, pl ha a fészkét, vagy a kicsiket védi. A lógó has ilyen zsenge korban (2-3 hónapos) simán a jóléttől is lehet :).

De elvileg titeket nem fognak bántani, legalábbis nálunk tök normális a gúnár is meg a csajok is, inkább kitérnek, ha egymás útját keresztezzük.

2014. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor hiába a sziszegés :D na akkor nincs más, meg kell várni azt az idő szakot amíg jobban kivehetővé válik hogy melyik melyik. :) Köszönöm a segítséget
2014. júl. 25. 12:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne, azt nem tudod véletlenül hogy hány hónaposan kezdenek el tojni?
2014. júl. 25. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!