Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » El mered vágni egy csirke...

El mered vágni egy csirke nyakát? Hány évesen vágtad le az első csirkédet?

Figyelt kérdés
2014. szept. 13. 13:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%
azért kakas névvel ilyet kérdezni... :D
2014. szept. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Segítettem édesanyámnak vágni pucolni kb. 4-5 lehettem, de mivel jó gyerek voltam és segítőkész a 60fős állományt kivágtam, hogy boldogok legyenek az ősok mikor hazaérnek, de érthetetlen mód nem voltak elragadtatva.
2014. szept. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 ankh.2 válasza:
Elmerem. 6 évesen vágtam először.
2014. szept. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
Én nem vágom el. Édesanyám sem vágja el. A szomszéd jön, ha helyzet van. :)
2014. szept. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 zolidobos ***** válasza:
80%
Bár nem szakmám, de 13 évesen vágtam először disznót, természetesen drága keresztapám szigorú tekintettel vizslatta tevékenységemet. Azóta lovon kívül mindent vágtam, így a csirke sem okoz problémát.
2014. szept. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 mobidick ***** válasza:
Igen el merem. Itt nemcsak a merészségről van szó, hanem a szükségről. Természetesen bármilyen hihetetlen is, ennek is van saját technikája. A torkáról meg kell tépni a tollat, hiszen a levesbe a vérét is belefőzzük. A lábaira rá Sőt nálunk mégkell lépni, de nem durván, a nyakát hátra fogó kézzel a szárnyát is tartjuk, és ÉLES késsel elvágjuk a torkát. Sőt nálunk még fel is fújjuk a bőrét, és Húsvétkor töltjük. Amúgy a családi fáma szerint hat éves voltam az első csirkepaprikásomkor.
2014. szept. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
Én kb. 10 és 14 év között voltam (most 17), amikor az első baromfi vágásom megtörtént. Azaz csak segítettem mamámnak, kés élezés stb. aztán én fogtam össze az állat lábait, hogy ne ficánkoljon, így is úgy fáj neki szóval nem kell aggódnia senkinek, mert ha van egy jó segéd, akkor ketten simán megoldható. Mamám nagyon ért hozzá remekül ki is pucolja meg minden, egy tálat kell odavinni a vágáskor a csirke nyaka alá, hogy a vér oda csöpögjön, később rántott vérnek jó lesz. A lényeg, hogy amíg van a csirkében erő, ficánkol stb. addig legyen lefogva. Bár lehet én azért nem irtózom, mert korán megismerkedtem a vágással. De hát ez is része az életnek.
2014. szept. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 nyisziati válasza:
Ahogy valaki fentebb írta, szekercével egycsapásra. Gyors, kíméletes.
2014. szept. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Nem merném, nem bírnám, nem is akarom.
2014. szept. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Levágni nem merem, viszont lefogni segítettem már, és megkopasztani is kb. 8-9 éves koromban...

30/N

2014. szept. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!