Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Candida diéta: az első szakasz...

Candida diéta: az első szakaszban lehet tojást, halat, csirke- és pulykahúst fogyasztani? Abonettből lehet valamelyik fajtát enni?

Figyelt kérdés
Egészségügyi okokból csinálom, nem fogyni szeretnék.Ha csak zöldséget,gyümölcsöt és egy kis barna rizst ennék,az nagy kalóriakiesés lenne a mostani étrendemhez képest-biztos fogynék, amit nagyon nem szeretnék:(
2010. márc. 18. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
ez mit jelent pontosan? nekem pont ma reggel allapitotta meg a nodoki, hogy candidam van. Van osszefugges a fertozes es a dieta kozott? bocs, hogy en kerdezek ahelyett hogy valaszolnek, de kulfoldon vagyok es erdekelne:)
2010. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van.Minden szervezetben van Candida gomba, ha túlszaporodik,akkor van probléma.Átterjedhet különböző területekre,ahol tüneteket okoz. Pl fáradtság,emésztési zavarok,allergiás tünetek,visszatérő nőgyógyászati problémák,PMS szindróma, meddőség,stb. Nem figyelt fel időben rá az orvosom, szimpla fáradtsággal kezdődött,pattanások jelentek meg,híztam 7kilót ugyanolyan étrenddel,később ételallergia-szerű tünetek jöttek ki és a legutóbb kórházba kerültem epilepszia szerű rohammal.A kivizsgáláson minden ilyen jellegű vizsgálat negatív lett.Átküldtek belgyógyászatra,ahol megállapították a Candida túlszaporodását.

Gyógymód: indításnak gyógyszer(ezen már túl vagyok),utána diéta legalább 3 hónapig.Állítólag ha betartom,akkor megszűnnek a tüneteim és jobb lesz a közérzetem.

A dietetikus nem pontosította,hogy milyen Abonettet lehet enni(kukoricásat gondolom nem,ha kukoricát tilos).Tojásra,húsra,halra ki sem tér a lap-nincsenek felsorolva sem a tiltott,sem az engedélyezett sorban.

2010. márc. 18. 13:33
 3/5 anonim válasza:

Szia!


Nem elszomorítani akarlak, de: én csináltam és NEM HASZNÁLT! Hónapokig szenvedtem, az alapanyagok beszerzésével, hogy nekem mindig külön kellett főzni, mindig éhes voltam...és ezek mellett nem használt :( Persze, másnál lehet hogy működik, remélem, neked is használ. Nálam az emésztéssel volt probléma (túl gyors) és havonta vehettem Canesten hüvelykúpot+krémet.

Mióta szültem, azóta nincs bajom :)

Megpróbálom megkeresni a részletes diétám, ha megtalálom, küldöm....

2010. márc. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-)
2010. márc. 19. 09:26
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Tegnapi 20.39-es vagyok. sajnos a saját diétámat nem találtam meg, de van egy oldal, candida.lap.hu, ott mindent megtalálsz!!!!!!


Még annyi: nekem javasolták, mielőtt nekilátok a diétának, tisztítsam ki magam, belülről. Én Oxitarm tablettákat szedtem, ez mondjuk jó volt - az elején volt, hogy napi 2-3 alkalommal is kellett wc-re mennem.

A másik jó dolog pedig a grapefriutmag olaj - gombaölő. Csak szépen, lassan hozzá kell szoktatni a szervezeted, mert hányingert okozhat, ha egyszerre a leírt adagot szeded.


Jó gyógyulást.

2010. márc. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!