Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kecske vagy Juh?

Kecske vagy Juh?

Figyelt kérdés
Üdv. Egy elég gazos kert tisztán tartására kecske vagy birka az alkalmasabb? Úgy tudom hogy kecske az több féle gyomot meg eszik mint a birka. Régen csak birkáink voltak kecskék nem ezért nem tudom melyik a jobb az ilyen gizgazos kertbe.
2016. jan. 17. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
A kecske tényleg kevésbé válogatós, úgyhogy ilyen célra talán jobb. Nem tudom, hogy mekkora kertről van szó, de egy benzines fűkasza is megoldja ezt a problémát. Én 5000 négyzetmétert tartok rendbe kecske nélkül.
2016. jan. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kecskefűnyíró igazán remek eszköz :D Én a kecskére szavaznék.
2016. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak ha vannak fák, akkor a kecske azokkal kezdi a legelést.
2016. jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kecske sokkal több gazt megeszik de megeszi a fákat és a bokrokat is, kezdve a levelekkel, aztán az ágakkal , végül a kérgével. Nehezebb kordába tartani: átbújik a kerítés alatt, elbontja a drótkerítést, kiborítja az oszlopokat és a kerítést is,mert feláll rá vagy mert nekidörgölőzik.

A birkával szinte semmi gond nincs, buta állat, örűl ha eszik.

2016. jan. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

hát köszi a segítségeteket majd még át gondolom :)

egyébként a kecske ki pányvázásáról mi a véleményetek hogy egyáltalán jó ötlet? és hogy a nyakánál vagy esetleg a szarvánál érdemesebb meg kötni

2016. jan. 17. 18:42
 6/6 A kérdező kommentje:
ja meg még annyi hogy a téli takarmányozás széna mellé milyen abrakot igényel?
2016. jan. 17. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!