Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Apukámat hogyan tudnám rá...

Apukámat hogyan tudnám rá venni megint az állat tartásra?

Figyelt kérdés
Állattartás
2016. júl. 17. 22:28
 1/6 anonim válasza:
Kérd meg, hogy tartson állatot. Vagy mi a probléma, miért nem akarja? Mondj valami konkrétat is, mert így akármit válaszolhatnék rá.
2016. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát hogy nem lenne neki takarmány de èn az öregeket hogy ide adnák a kertet csak nem tudom hogy hogy ályak apa elè ezel
2016. júl. 18. 16:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Valami konkrétumot is írhatnál. Milyen állat, mekkora terület, régen milyen állatot tartottatok? Ki gondozná?


Mert szép és jó, hogy van állat a háznál, de azt tényleg etetni, itatni, takarítani kell, és munka mellett nem biztos hogy bárki bevállalná. Nálunk pl van hely, 20 tyúkunk van kb 100m2-es kifutón, plusz egy 20nm-es ól, ahol tojnak és alszanak (télire csökkenthető a térfogata, így nemigazán kell fűteni). Így nagyon nem kell velük foglalkozni, önitató van az ólban és kint is, meg van az ólban egy önetető a szemestakarmánynak. Nem sok tápot esznek, mert bőven tudnak kapirgálni, napi 12-15 tojás a hozamuk, egy hónapban 40kg takarmányt esznek meg (Ez kb 3000Ft), plusz a konyhai hulladékot. Viszont ez csak a nagy kifutó miatt van, tyúkonként jut nekik 5nm, és a komposztos, valamint a trágyadomb is itt van, bőven találnak benne gilisztát. Kisebb helyen sokkal többet kell vele foglalkozni, több takarmányt eszik, tehát kevésbé térül meg a befektetett munka.

2016. júl. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az állatok etetése igen sokba kerül és csak akkor éri meg ha saját magadnak termeled.

Nekünk a háziállatokkal csak annyi gondunk van,hogy nem tudunk elmenni 1 naposnál hosszabb kirándulásra,pedig nagyon szeretnénk csavarogni és máshol az országban több időt tölteni.Nem tudjuk az állatokat kire bízni!

2016. júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én kecskére gondoltam mert a szomszédos településen van egy ember aki sajtokat készít és vele akarom megbeszélni hogy megvenné e a tejet én úgy 10 kecskére gondoltam meg itt a faluba ha vennék a tejet akkor itt is adnák el tejet a takarmánnyal nem lenne gond mert az idősek ide adnák a kerttűket és abban tudnék lucerna szénát kukoricát meg mindent termeszteni és meg ott van egy fél hektáros legelőnk ahova kitudnám a kecskéket hajtani meg amikor a nyári szünet megkezdődik akkor tudnák velük a határba a búza tarlóra is kijárni az épület meglenne nekik csak nem tudom hogy hogy áljak elé ezekel az ötleteimel
2016. okt. 6. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez így még mindig nem túl konkrét, ha az én fiam egy ilyen ötlettel jönne elő, még mindig nem örülnék (és nem az állatok miatt). Számold ki, mennyibe kerül a 10 kecske. Aztán a napi 15-20 liter tejet mennyiért veszik meg tőled? A gödölyékkel mi csinálsz majd? Mert ugye ha van 10 kecskéd, azokat évente elleted, akkor készülj fel legalább 15 gödölyére. Megtartod, és felneveled? Vagy van aki átveszi tőled vágásra 2-3 hetesen? Esetleg neveled, és már gidaként adod tovább?


Milyen idősek adnák oda a kertüket? Csak szóban, vagy történne írásos megállapodás is? Mert szuper lesz, ha felástad, bevetetted a kertjüket, de kaszálni, aratni már nem tudsz menni, mert meggondolják magukat. Aztán csak úgy a búzatarlóra sem biztos hogy szerencsés kijárni csak úgy, ott is kéne a tulaj írásos beleegyezése.


Ki kéne számolnod azt is, mennyibe kerül majd a takarmány (az sincs ingyen, ha magadnak termeszted!). Számolj az állatorvosi költségekkel is, az sem fog kijönni 5liter kecsketejért. Kell hatósági állatorvosi bizonyítvány is, ami csak egy évig érvényes, enélkül át sem fogja venni a tejedet a sajtkészítő (ha van esze), és nem is árulhatod.


[link]


Olvasd ezt is el alaposan, számolgass, és konkrét, számokon alapuló tervekkel már látod te is, hogy mit várhatsz, megéri-e a befektetett munka és idő a hasznot, vagy eleve veszteséges. Így már majd apukád elé is odaállhatsz, hiszen látni fogja nem (közel) a semmire akarsz 10 kecskét.

2016. okt. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!