Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen tyúkol lenne számomra...

Milyen tyúkol lenne számomra optimális, ha csak 5-6 csirkét tartanék?

Figyelt kérdés

Ezek megfelelő méretűek erre a célra?

[link]

[link]

3 itálai és 2 japán (ha jól tudom ez kisebb). Kakas nem tudom szükséges-e. Tojás miatt tartanám őket elsősorban. Sajnos nem tudom magam elkészíteni,az lenne a kérdésem,hogy melyik az optimálisabb hely szempontjából, ha egy nagyobb ólat veszek és magam kerítem be, vagy egy kifutós tyúkketrecet veszek és akkor nem kell vele foglalkoznom? Napközbe 1-2 órát ki tudom őket engedni,terület van bőven..a kerítésünk 150 magas, ezen belül szeretnék egy tyúkolat..amit ha nem muszáj nem szeretnék én összeállítani..Köszönöm,aki érdemben hozzá tud szólni,segíteni!



2017. aug. 13. 17:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerszámos ház. Aztàn veszel fonott keritésdrótot ès körbe kerited. De ha egy kb 2x2 es hàzikó (pl. szerszámosház) van nem is muszály kifutó

5 tyùknak elèg

aljára szalma + betenni 2 kosarat szalmával bélelve

meg egy kisebb kupac szalma belülre ahova befészkelhetik maguk

ülőrud felesleges

2017. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ez a két fajta-itáliai és a japán számomra a "legutálatosabb" fajta. Nem megbántani akarlak,meg nem akarok bunkó sem lenni,de nekem pl volt mindkettőből.

Repkedtek állandóan át a kerítésen,hiába volt 150-től magasabb. Ha meg levágod a szárnytollát akkor csúnya lesz. A japánnak kicsi a tojása.

Én a helyedben azt a sima "tanyasi" csirkét tartanám. Sokkal ellenállóbbak betegségek ellen és a hideg ellen is.

És normál méretü tojásuk van. Közöttük is lehet találni minden félét. Pirosat,feketét,kendermagost,stb. :)

2017. aug. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kedves válaszolók!


Mutassatok olcsóbb opciót, mint ezek a házak. Nem hiszem, hogy van, maximum, ha saját kezűleg csinál ilyet.


Parlagi fajtát ajánlom én is, az nem fog megfagyni még egy ilyen ólban sem!

2017. aug. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!