Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért tartanak kacsákat,...

Miért tartanak kacsákat, libákat, pulykákat?

Figyelt kérdés
A húsokon kívül hasznosítanak belőlük valamit?

2017. szept. 15. 14:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kacsából van hús, más és tojó típusú fajták.

Libából hús, máj és tolltermelő fajták.

Pulyka főleg hús, régebben háztájiban a keltető szerepét is betöltötte.


A pulykának és kacsának sok színváltozata van, hobbi/díszállatnak sem utolsó.

2017. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Kacsából van hús, más és tojó típusú fajták. "

MÁJ

2017. szept. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
És Nils Holgersson meg utazott rajtuk... :)
2017. szept. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
én a pulykát évek óta kotlósnak használom, elül a saját tojásain, azokat kicserélem akármilyen baromfiéra, gyönyörűen neveli őket. amióta pulykával neveltetek egy csibe sem tűnt el, egyet sem vitt el ragadozó. mivel elég nagytestű madár, nem ritkán 35 csibét is nevelt, béranya szerepet játszott, tettem hozzá gyakran más kotlós alól is csibét. a libát kacsát a húsuk miatt, teljesen más mint a csirke
2017. szept. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Eredetileg azért tartotta az ember ezeket a szárnyasokat, mert jó érzés, ha semmi sem vész kárba. A bokros-fás részek rovarain remekül felnőtt a pulyka, környező láposok állatain a kacsa, a növényein a liba, a felmagzott gyomokon pedig a tyúk.
2017. szept. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

# 15

Igen, ezt én is akartam írni, hogy nem táplálékkonkurense az embernek és a többi haszonmállatnak, de manapság nem ez a fő erényük (és intenzív tartásnál nem is igaz).

2017. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!