Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúk/liba/kacsa megölése...

Tyúk/liba/kacsa megölése aljas dolognak számít? Élelem céljából, illetve nem élelem céljából?

Figyelt kérdés
2018. jún. 12. 06:46
1 2 3 4
 21/31 Meton ***** válasza:

Az állat azért él, hogy megegyük. Azért tartjuk, azért etetjük. Ha mégsem akarjuk megenni, akkor el kell pusztítani, mert nincs értelme, hogy tovább tartsuk. A tyúk tehát így is úgy is elpusztul, mégpedig azért, hogy én élhessek. Ha megeszem, azzal elfogadom az áldozatát. Ha vega vagy és nem eszed meg, akkor elhamvasztják és felesleges volt a léte.

Amúgy a vadon lőtt szárnyasokat sem eszik meg. A populáció egyensúlyban tartása miatt időnként ritkítani kell az állományt, de az így lelőtt madarakat kivizsgálják, felboncolják, majd elhamvasztják. Ez mondjuk az ember hibája, mert a ragadozók számát minimális szinten kell tartani, viszont emiatt a ragadozók helyett az embernek kell vadászni.

2018. jún. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Leírom amit tettem,mert csak így nagyon általános.Kitekertem 2 kiskacsa nyakát.Nagyon békés ember vagyok,teljesen higgadt,teljesen normális,de elkapott egy bizonyos düh,nem voltak jó helyen,és ezt csináltam.
2018. jún. 16. 21:50
 23/31 anonim ***** válasza:
ez azért elég gáz
2018. jún. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Borzasztó visszataszító, és beteg, amit tettél, ezt mind az állatok iránti részvétből mondom, mind emberi szempontból, hogy valaki így élje ki a dühét! Nagyon sok visszafolytott indulat lehet benned. Legalább tudjuk, hogy pszichopata nem lehetsz, mert azoknan nincsen bűntudata. Nem lett volna jogod ok nélkül megölnöd őket, és ez szó szerint értendő, olvasd el: [link]
2018. jún. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Meton ***** válasza:
Nem a kacsa itt a probléma, bár nem ártana, ha jobban tisztelnéd az életet. Ha sokszor vagy dühös, akkor sportolj, vagy kondizz. A düh erőt ad, tedd hasznossá. Egy kiadós futás rendesen kiveszi az emberből az agressziót, de egy kemény, súlyzós edzés is pont ugyanolyan jó.
2018. jún. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Csak úgy kitekerni a nyakukat: betegség, irány a pszichológus.

Én mindig azt vallottam: csak annyit végy el, amennyi muszály a fennmaradásod miatt.

Láttad már az Avatar-t, ami majdnem az őslakos indiánok életfelfogását mutatja be? Ők valóban a természet-BEN éltek, azzal összhangban. Ha meggyilkoltak egy állatot, imát mondtak, ami a szegény pára lelkének jó sorsát kérte. És még véletlenül sem szívlelték azt, akinek természetellenessége miatt kellett fölöslegesen meghalnia egy állatnak.

Ezt egyetlen szóval is kifejezhetjük: TISZTELET.

Ez az az emberi tett/tulajdonság ami ma teljesen hiányzik az emberekből. (Legalább is magyarországon)

Sajnos ez kihat embertársainkra is, mert majdnem mindegy, hogy kitekered-e két kiskacsa nyakát csak úgy, vagy 8 éve mindennemű köszönés nélkül laksz a szomszédban.

2018. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

#19:

Én gyerekkoromban sokszor láttam (vagy hallottam) tyúk- vagy kacsa levágását (a sertéséről szándékosan távolmaradnék, bár ezt manapság látványosságnak tartják) és úgy tűnt, nem igaz, hogy az állat nem fél a haláltól. Lehet, nincs tudatában, de hogy ösztönösen érzi, hogy mi következik, az nagyon valószínű. Ez a reakciójából kitűnik, mert kétségbe esetten menekülne. (Gondolom, nem véletlen népi bölcsesség, hogy a kést úgy kell tartani, hogy ne lássa, amint közelednek vele felé.)

Amit a kutyák lelövéséről írsz, azt bizonyítja, hogy az ember mindenhatónak érzi magát a fejlődési fokon alatta álló lények fölött, pedig ember még nem volt, amikor azok már léteztek és szerintem létezni fognak (a kutyák is), amikor az ember már rég nem.

Engem amúgy az a tiszteletnek álcázott cinizmus undorít, amikor a vadászok kiterítik meguk elé a földre a sok, szerencsétlen, elejtett (megölt) állatot és kürtszó mellett (ki tudja hány pohár pálinka elfogyasztása után) "tisztelegnek" azoknak. Azután jöhet a vadvacsora (zabálás).

2018. jún. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
A Youtube-on is megtalálható Földlaók (Earthlings) című film szomorú képet fest arról, ahogy az ember a (haszon) állatokkal bánik. Csak erős idegzetűeknek ajánlott a megtekintése.
2018. jún. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

@Meton:


A kutya nem "aranyos", hanem ragadozó. Nem kegyetlenségből űzi a zsákmányt, hanem csak az ösztöneit követi. A macskám is elkapott már a télen 2 cinegét, azonnal végzett is velük, pedig lakásban él és kap élelmet bőségesen. Nem örültem neki, de mit tehetek? Nem az ő bűne, szóltam a szomszédnak, hogy az erkély másik végére akassza a madáretetőt, ahol a macska nem éri el.

A vadász azonnal lelőtte annak a francia házaspárnak is a kutyáját, akik itt nyaraltak. Tán még élvezte is, mint az a mezőőr, aki egy fiatal roma nőt azért lőtt le, mert szedett (lopott) 1-2 kiló körtét valaki fájáról. (Ki nem tett még hasonlót?)

2018. jún. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

#Kérdező:


Mi van, ha legközelebb elkap a düh és nem két kiskacsa, hanem mondjuk két kislány lesz "rossz helyen"? Volt már ilyen, de nem akarok tippeket adni neked.

2018. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!