Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan szoktassam át szénáról...

Gags kérdése:

Hogyan szoktassam át szénáról friss fűre a nyuszimat?

Figyelt kérdés
Nem rég érkezett, szóval úgy gondolom várok még vele 3 napot, de 3 nap után sem adhatom csak úgy oda a jóval nedvesebb táplálékot. Ezt a nyuszit ajándékba kaptam, mellette tartok még egy nőstényt a kölykeivel. A ketreceim 3 oldalról zártak, fém aljzattal és széna alommal. Viszont a tenyésztője azt mondta hogy nem rak alá szénát. Egyenlőre én sem tettem, de csupasz fémen nem tarthatom az állatot, valaminek fel kell szívnia a nedvességet és megkönnyítenie a takarítást... szóval nem tudom mi tévő legyek az új kedvenccel ^^' ötletek? (pár napig etetésen kívül nem háborgatom, addig kell döntenem)

2018. aug. 7. 14:05
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Asszem' nem voltam érthető ^^' nem a nyúlban kell keresni a különbséget (de abban is akad) hanem a tartás mértjében. Nem kedvenc, ezt nem győzöm hangsúlyozni. De ettől függetlenül sikerült vécét beszereznem :D


Igen, van répa, borsó is, saláta már nincs és a spenót is túlérett már, de káposzta is van. Répa levelét eddig is adtam, szárítva (a répát magát még nem).

2018. aug. 8. 14:50
 12/24 A kérdező kommentje:
Rendben, nem rágcsáló, de attól még kaphat szemes takarmányt(= magkeverék) a széna mellett, nem? Jelenleg búzát és kukoricát kap (90%, 10%)
2018. aug. 8. 14:54
 13/24 anonim ***** válasza:

NEM kaphat magvakat! Sem búzát, sem kukoricát, se napraforgó magot, se egyéb szirszart, ami tönkreteszi az emésztését!

És káposztát sem, mert attól felfúvódik, és simán meghal!

2018. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Ha húsnyúlról vvan szó, miért nem a haszonállatok kategóriába tetted???
2018. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
15.05 Magyarorszagon elegge eltero velemenyek vannak a kaposzta eteteserol, ugyanakkor van olyan oldal es forum, ami ajanlja. Ha barmilyen kulfoldi oldalt nezel meg, ott teljesen masok az iranyelvek es igenis mertekkel ajanljak a kaposzta kulonbozo fajtait. En mar masfel eve adok a nyulaimnak kaposztat, es semmi problemajuk, egzotikus allatorvos meg ajanlja is a tobbi zoldseg mellett, sot, kulfoldon az egyik legnepszerubb nyuszi zoldseg a kale, ami egy sotet levelu kaposzta.
2018. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Erre igazán rájöhettél volna, ez pedig az Állatok és Kisemlősök kategória ^^' semmi kedvenc (attól függetlenül hogy kedveskedek nekik)


Hmm... egy keveset megkóstoltatok vele, attól biztos nem lesz baja :D

2018. aug. 8. 16:32
 17/24 A kérdező kommentje:

És mért ne kaphatna magvakat?

[link]

[link]

[link]

(komolyan ehet kölest?)

2018. aug. 8. 16:42
 18/24 anonim ***** válasza:
Azert etetik oket magvakkal, hogy felhizlaljak oket
2018. aug. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
De nem minden mag hizlal :,D és az utolsó forrásban nem hízónyuszikról van szó (különben az első kettőben sem csak arról)
2018. aug. 8. 17:07
 20/24 anonim ***** válasza:
2018. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!