Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Pipikém egyik napról a másikra...

Pipikém egyik napról a másikra megváltozott csak áll gubbaszt nem eszik. Mit tehetek érte?

Figyelt kérdés
2018. szept. 2. 16:04
 1/8 anonim válasza:
Lehet elkapott valamit. A mi pipink is ezt csinált anno, amikor beteg volt.
2018. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Beteg.

Nagyon semmit mert elfog pusztulni sajnos. Ha kedvencként tartottad akkor nincs mit tenni, ha haszonállatként és úgy tervezted hogy majd levágod, akkor még most megteheted mert a húsa nagy valószínűséggel még egészséges, lehet csak 1-2 belső szerve az amit ki kell dobni.

De általában a gubbasztásnak sok oka lehet. Lehet hogy megszakadt, nem bír tojni. Lehet szív megnagyobbodása főleg ha kövér pipiről van szó. Lehet egyébként attól is hogy a begyébe került valami műanyag, üveg, vagy éppenséggel darazsat evett véletlenül, és megsértette és emiatt van rosszul. Lehet attól is hogy elkapott valami nyavalyát és attól készült ki. Igazából nem tudni az okát. Aki haszonállatként tart csirkéket legjobb ha ilyenkor levágja, egyrészt nem szenved az állat, másrészt agy valószínűséggel még lehet menteni ami menthető.

De például az is lehet hogy csont sovány csak a tollazata olyan hogy dús és elfedi a valóságot, és már lehet több hónapja nem eszik rendesen, vagy valami emésztési baja van és el van gyengülve. Ezek a gubbasztások lehetnek egyik napról a másikra, vagy egyik óráról a másikra is.


Én például azt is tapasztaltam hogy ha egy más tyúkfajta van a többiek mellett akik úgymond kitúrják, megverik néha, meg szóval nem foglalkoznak vele, lehet depressziós is. De például én kakasnál láttam ilyet hogy gubbasztani kezdett meg kedvtelen volt, ez akkor volt amikor valami drót feltekeredett a lábára és meg kellett fognunk hogy letudjuk szedni, de mivel védekezett így jól le kellett fogni, és ez viselhette meg, de kettő nap után már semmi baja nem volt.

2018. szept. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Azért túlzás, hogy le kell vágni. Mi mi pipink kéthavonta elkapott valamit, mert ilyen díszmadár volt. Egy baromfi udvarban el is pusztult volna. De azért volt olyan erős a szervezete, hogy túlélje minden hónapban. Szerintem túléli, csak kell neki egy kis idő. Addig kell neki adni tiszta vizet, meg friss magokat.
2018. szept. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megnézted hogy nincs esetleg tetű a tolla között?

Vagy a fészekben, ólban atka?

2018. szept. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Múlt héten poroztuk be tetű ellen úgyhogy arra nem gondolnék. Nem eszik nem iszik úgyhogy fecskendővel szoktam itatni vitamint török össze oldok fel a vízben. Öt pipikémből 3 hasonló módon pusztult el egy év leforgása alatt. Semmit sem tudtam tenni értük fogalmam sincs hogy hogy segíthetnék. Az egyikkel orvoshoz is eljutottam De ő se tudott mit mondani.

Levágni semmiképp sem fogjuk mert kedvencként tartjuk őket.

A tehetetlenség a legrosszabb az egészben.

2018. szept. 2. 17:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is van egy kis japán kakasunk, neki az almaecetes víz segített, azóta is jól van.

[link]

2018. szept. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen én is almaecetes vizet adok nekik. Plusz amikor olyan sántikálosak vagy sokszor leülnek arra pedig sörélesztő tablettát szoktam adni olyat amiben van niacin is ez bevált.

mert az egyik pipi mielőtt elpusztult nagyon ülössé vált sajnos ő rajta nem tudtam segíteni mert ezt közben találtam ezt az ötletet és ő neki már késő volt, de a többieknél már megállítja ezt a láb gyengeséget.

Ezt csak azért írom hátha valakinek pont segít.

2018. szept. 3. 10:51
 8/8 anonim válasza:
34%
Én azokat vágnám le,akik ártatlan állatokkal ilyet tesznek.
2018. nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!