Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A csirkéim kicsipkedik a...

A csirkéim kicsipkedik a társuk lábát, véresre, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Eddig kettőt különítettem el a többitől. Körbeállja pár és halál nyugodtan ül, míg a többiek véresre csipkedik a lábait. Betadine-t használok rájuk. Az egyiknek már szebb volt, visszatettem, újból elkezdték enni...
2019. jún. 29. 21:06
1 2
 1/14 anonim válasza:
9%
Pont mint az emberek...
2019. jún. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Semmit. Vagy külön teszed őket vagy levágod. A csirkék/tyúkok ilyenek amint látnak egy gyenge példányt vagy egy kis picike sebet azt ki fogják csipkedni akár addig még meg nem hal. Kannibálok a kis szemetek.
2019. jún. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

A tyúktetűt csípkedik a lábán (tetves).

A petéket gázlámpával tudod leégetni az ól falain minden ami fa meg a résekbe is belemásznak.

Nagyon nehéz megszabadulni tőlük.

Állatorvosi patikában van rá gyógyszer tetűk ellen kell kérni.

Úgy néz ki a tyúk lába mint ha zokni lenne rajta közbe a tetvek vannak és azt csípkedik (eszik).

A nagy meleg miatt alakulhat ki rajtuk.

2019. jún. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

3-as vagyok újra.

Ez lemaradt:

Úgy tudod kideríteni éjszaka hogy tetves, hogy nem megy be az ólba aludni hanem új helyet keres magának.

Évek óta vannak csirkéim onnan tudom ezt.

2019. jún. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Le kell vágni.
2019. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Tetűirtóba kell bemártani a csirkék lábát, ha ilyen feketés megvastagodást látsz rajta.
2019. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3%
Vagd le az agresszivet
2019. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem tetvesek, tudom hogy mindkettőnek a korábbi éles szélű etető karcolta meg. Én is mindig elvágtam a kezem vele. Szóval nem fognak leszokni róla? Ha meggyógyultak se?
2019. jún. 29. 23:00
 9/14 anonim ***** válasza:
Még csak kiscsibék. Első körben fehérjehiányra gyanakodnék, vagy egyéb ásványi anyag hiányára. Mit kapnak enni? Csak sima darát, vagy van bele keverve megfelelő arányban inditó/nevelőtáp is? Ha nincs, akkor amíg nem tudsz szerezni, ideiglenesen összetört kutyatáppal, túróval, főtt tojással is orvosolható a probléma, de feltétlenül érdemes beszerezni, mert tartalmaz mindent, amire a fejlődő szervezetnek szüksége van. Később már csökkenthető, majd elhagyható.
2019. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem kiscsirkék, inkább nagyobbak már. Gyanakodtam arra is, hogy került közéjük pár új, fiatalabb csirke, de azoknak semmi baja. Darát kapnam, kukorica, búza, árpa, napraforgó mixet, almaecetet a vízbe, havi egy jolovit kúrát és minden nap zöldet.
2019. jún. 29. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!