Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » TEle vagyunk békákkal! Hogyan...

TEle vagyunk békákkal! Hogyan tudok tőlük megszabadulni? (reggelre mindíg tele megy a medence, és már a lakásba is bejönnek)

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 08:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

cseréljünk, nálunk hangya van


meg gekkók de az nem zavar mert megeszik a rovarokat

2010. aug. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
inkább a hangya...ezeeket máe nem tudom hogy írtani...idáig téglával bodáltam őket,de ekkor mennyiséget már nem lehet...(tegnap kereken 105 béka volt a szővőben)
2010. aug. 1. 08:22
 3/33 anonim ***** válasza:
90%
Sokunknak probléma a rengeteg béka, már sokan tettek fel ezzel kapcsolatos kérdéseket, de érdemleges választ ami segítene ebben a kérdésben még nem olvastam senkitől. Aki nem küzd ezzel a problémával sajnos elképzelni sem tudja milyen undorító az a sok béka mikor hemzseg a fűben és mindenhol ottvannak lépni sem lehet tőlük.
2010. aug. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
Ha jól tudom, konyhasót kell kirakni járdára stb. az irritálja a bőrüket.
2010. aug. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
79%

Jesszus, én még ilyet nem is hallottam!

megszámoltad? :))


elképzelem, nekem mint városi gyereknek nagy élmény volt 1-2 béka meg 1-2 meztelen csiga (bár abból nagyon sok volt a boros pincében) vidéken a nagyszülőknél, de ekkora mennyiség...boáááá és csak ott ugrálnak össze vissza


talán fel lehet hívni valamilyen természetvédő szervezetet vagy akik értenek hozzá, ők biztosan megmondják a tutit, én csak itt belekontárkodok de abszolút nem értek hozzá


én a hangyát se szívesen spray-zem le, ha 1-2 db van hagyom is, kivéve ha özönlenek...egy brekit nem is tudnék bántani, nem lehet hogy valami szakértő banda akit ki lehet hívni, összefogdosná és elvinné őket?

valami rémlik, hogy hallottam ilyesmiről.

2010. aug. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Nem miskolci vagy?Itt mozdulni sem lehet már tőlük.
2010. aug. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket,de vecsési vagyok :)de aki tud még valamit mondani,lécci mondja!!
2010. aug. 1. 08:52
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

én kerestem nektek a google-ban de semmi, smemi, semmi...

csak ilyenek:

"Tele van a kertem békával és én irtóra nem szeretem ezt. Tudom, hogy nagyon hasznos állatok, és bántani sem lenne szívem őket. Azt szeretném tudni, létezik-e valamilyen békés módszer, amivel egy kicsit távolabb lehet tartani őket?

(29.hét, ktibor@mail.datanet.hu)

Miért nem szereted a békákat? Én annak idején róluk írtam a diplomadolgozatomat. Néhány zöld varangyot be is fogtam és mértem mennyit képesek megenni. Hát nagyon csalódtam, mert alig tudtam etetni őket annyit megettek. Mindent megesznek válogatás nélkül ami mozog és beléjük fér. Meztelen csigától a szúnyogokig.

Nem olyan régen jónéhány trópusi országban lecsapolták a mocsarakat, hogy csökkentsék a maláriát, de nagyot tévedtek, mert ezzel a békák száma is igen lecsökkent és a malária csak nem akart megszűnni. Most már megtanulták, hogy a békáknál hatékonyabb eszközt a szúnyogok ellen nem találhatnak. Már nálunk is tavasszal békapárzás idején a legnagyobb vonulóhelyeken a veszélyeztetett közutakon békamentést szerveznek, ami abból áll, hogy a békákat a kövesút egyik oldalán vödrökbe gyűjtik és átviszik a másikra. Fejlettebb országokban már eleve úgy tervezik az utakat, hogy alattuk alagutakat építenek és terelőlemezekkel terelik át a brekucikat. Hazánkban minden kétéltű és hüllő védett!


A békák tudom nem szép állatok, de erről ők nem tehetnek. Rosszat nekünk embereknek ők nem tesznek. Ne bántsuk hát őket! Kérdésedre válaszolva csak annyit tudsz tenni, hogy megvárod míg szárazabb év jön és akkor a béka is kevesebb lesz."

2010. aug. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Itt is rengeteg van belőkük.( Újszász)

Hozzánk is bejött.Egy regg.mikor indultam dolgozni, és siettem volna.Itt kellett hajkurászni, hogy kimenjen a lakásból.Undorítóak.némelyik annyira kicsi, hogy alig látni.

2010. aug. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
6%

XD én még-e nyáron eggy békát sem láttam :DD

(Debrecen)

2010. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!