Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy lehet a békákat elriasztani?

Hogy lehet a békákat elriasztani?

Figyelt kérdés

Lépcsőházunkba van kb 10 béka.

Kisebbek-nagyobbak.

Hogy lehetne őket eltávolítani.

Most cseréltek bejárati ajtót, addig elég rossz volt, befértek alatta abékák.

Meg van egy akna-féle is alépcsőházi ajtónk mellett, sztem oda is járnak, jönnek onnan ki.

Köszönöm, aki vélaszol.


2010. szept. 23. 20:58
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy elég régi a kérdés, de azért szeretnék egy-két dolgot hozzáfűzni a dologhoz.

Először is: a kérdés nem az volt, hogy hogyan lehet a békákat kiirtani, hanem hogyan lehet ELRIASZTANI és szerintem ez igen nagy különbség! Nem mindegy, hogy valakit/valamit elriasztasz vagy kiirtasz!

Másodszor: Én is állatvédő vagyok, még a bogarakat is ezerszer inkább kiviszem a házból minthogy lecsapjam, de a békáknak idén sikerült megutáltatniuk magukat velem. Folyton bejönnek az udvarra, pedig a házunk körül két tök üres füves, gizgazos telek van, ahol senkit nem érdekelnének, de nekik mégis a mi kertünkbe kell bejönnie, ráadásul a kutyánk kennelébe, vagy a két kennel közé, ahova úgy elbújnak, hogy általában meg sem találjuk őket vagy nem férünk hozzájuk. A kutya persze akár hajnalig is ugat. Nem lehet róla egyszerűen leszoktatni, mert nála ez ösztönös. Talán egy ugatásgátló ultrahangos vacak segítene, de az meg a kutyának nem jó szóval ez is állatkínzás ha úgy vesszük. Arról meg ne is beszéljünk, hogy mennyire állatkínzó az, hogy ha a szomszéd esetleg úgy gondol, hogy megmérgezi vagy valami...

Szóval ha találnék valami épeszű megoldást én is inkább elriasztanám - hangsúlyozom: elriasztanám, nem pedig kiírtanám vagy megölném - a békákat!!!

2011. aug. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
#22-es válaszoló el is lehet vinni úgy hogy nem kell kinyírni.
2018. szept. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
#27-es válaszoló!Nem a világvége nekünk egyszerűen egye védett állatot nem szabad kinyírni.
2018. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!