Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem eszik a sárgafülű...

Miért nem eszik a sárgafülű ékszerteknős?

Figyelt kérdés
kb. 5 éve vettünk egy kisállat kereskedésbe 2 teknőst (sárgafülű ékszerteknős és királyteknős) volt már 3 évvel ezelőtt A vitamin hiányuk, ami látászavart okozott náluk, egészen pontosan a szemük feldagadt, begennyesedett, nem tudták kinyitni, és enni sem tudtak. Állatorvos injekciókkal kezelte ezt a problémát, majd kaptunk egy kis port, ami pótolja az A vitamint a szervezetükben, ezt az ételre kellett szórni, hát nem vált be nem használjuk. Mivel nem eszik meg sem a szárított rákokat, bolhákat és a különböző húsféléket mindig teknős müzlit esznek, tudom, hogy nem túl egészséges az egyoldalú étrend, de mást nem hajlandóak megenni (almát, banánt, répát, és paradicsomot sem) A lakás átlagos hőmérséklete kb.: 25-29°C, nekik a terráriumban nincs fűtés, a víz tehát nem túl meleg, lámpa ég nekik, az én kezemnek a víz hideg, ennek ellenére nem jönnek ki soha a napozókövükre, azt mondták, hogy nem szükséges a fűtő, mert a víz szoba hőmérsékletű. SOHA NEM ALUDTAK TÉLI ÁLMOT!!!! 3 hete azonban nem nagyon akarnak enni, főleg a sárgafülű, ő már nem is evett ma (minden héten 1x-2x etetem őket-azt mondták,ez is elég.) nem tudom mitől van ez, de nagyon megvagyok ijedve. Sajnálom, hogy hosszúra sikeredett, de fontosnak tartottam leírni az előzményeket is hátha azokra vezethető vissza az étvágytalanság. Kérlek titeket, hogy segítsetek, vagy írjátok le, ha valakinek volt már hasonló tapasztalata a kis kedvencen. Előre is köszönöm :)
2010. dec. 4. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
sztem most akar majd aludni:)
2010. dec. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

de soha nem teleltetem őket.. :/

nem is tudom, hogyan kell?!

2010. dec. 4. 18:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

5éves teknősnek már nem is kell nagyon meleg víz. Nekik sztem bőven elég az ilyen 22fok körüli szóal azzal nem lehet gond. Az étrendjük....hát én nem mondanám hogy a teknősműzli nem túl egészséges.....konkrétan egészségtelen nekik. Fagyasztott apróhalat adj nekik és amellé nem kell semmi vitamin mert abba minden benne van. A teknős húsevő...a teknősműzli meg..hát..olvasd el mik az összetevői. Van benne némi fehérje.... Lehet hogy a szervezetük megelégelte a "száraz" kaját. Én is szoktam nekik adni száraz cuccot, de legalább minden 2. etetés hal vagy csiga. Jobbulást kívánok a tekijeidnek!


Nick

2010. dec. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A szárított rák is húsféle, de semmi nem kell nekik ami hús komolyan :o mondta az állatorvos asszisztense, hogy párizsidarabokat dobáljak nekik a vízbe... megszagolgatták az egyik meg is csócsálta de kiköpte. A sárgafülű (aki azóta sem eszik:/) meg szó szerint félt tőle. :) Szerintem jövőhét közepéig várok, ha nem eszik elviszem az orvoshoz.

köszönöm a válaszokat :)

2010. dec. 5. 13:48
 5/10 Pe-tee válasza:

Üdv.

Nekem is volt ilyesfajta problémám a tekimmel, értem az étvágytalanságra, de én tulajdonképp nem csináltam semmit, egy jó 3 hétig, hónapig nem evett, aztán egyszer csak kajázott. Én is meg voltam ilyedve elősször, aztán mondták, hogy valószínüleg telelne... jól lefogyott eközben, de aztán megoldódott a probléma, most többet eszik, mint az előtt. Az én sárgafülüm viszont csak halat, és bolharákot zabál, a műzlit nem hajlandó megenni, egyszer próbáltam neki adni, nem ette meg, így kidobtam az egészet, de szerintem nem is hiányzik neki. Szerintem ne idegeskedj, fog enni előbb-utóbb, ha nem puha a páncélja, és egyéb gondja nincs. Üdv

2010. dec. 29. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
az enyém se eszik mostanába pedig halat is kapna
2011. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia!

Nekem is sárgafülűm van, ami fél éves múlt, mindössze 4 cm-es a páncélja. :) nekem sincsen fűtő, nekem sem eszik. amióta átléptünk az ősz közepébe, azóta nem eszik, csak 1-2 falatot. a halat sem nagyon óhajtja megenni. :/ teknősmüzlit személy szerint, még egyszer sem próbáltam. az milyen? kis kiszerelésben kapható? :)

2012. okt. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
ja és ami fontos, én vagyok az előző kommentelő, DE NE ADJ NEKI FELVÁGOTTAT!!! MERT TELE VAN SZÍNEZÉKKEL, TARTÓSÍTÓKKAL, ÉS EGYÉB NEKI KÁROS DOLOGGAL ! MELLŐZD EZT, AKÁRKI MONDJA IS !!! Üdv..:)
2012. okt. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 peti4000 válasza:

Ehhez az állatorvoshoz soha többet ne vidd!!! A párizsi nemhogy nem tesz jót neki, de kimondottan rombolja az egészségét!!!

Nem hiszem el, hogy egy magát állatorvosnak nevező ember ilyet javasol!!!

Csak kishalat adj nekik semmi mást!!! Azért betegedett meg, mert nem kapta meg a szervezetéhez való táplálékot!

Felejtsd el a szárított hülyeségeket is, ne adj neki se vizibolhát se teknősműzlit, ha veszel neki fagyasztott kishalat meg fogod látni, hogy éhen akar majd halni mire jön a következő etetés!!!


Ha nem tudod mit adj nekik nézz utána, mert el fognak pusztulni szegénykék!


[link]

[link]


Ha tudok bármit szívesen segítek csak írj!


Üdv

2013. febr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az elpusztulást megcáfolnám kedves 9., nekünk is sokáig száraz dolgokon éltek és az állatorvos meg is lepődött rajta milyen szépek a teknősök (sárga fülű, 2009-esek). A száraz párizsit meg az asszisztens ajánlotta, nem az állatorvos. (Amit fentebb írtak)


Egyébként most a mieink sem esznek már több, mint 3 hete, petig balatoni fagyasztott apró halat kapnak. Egyszerűen bekap egyet, nyammog egyet, aztán csak néz..

Nálunk kettő van és külön vannak választva ilyenkor télen, mert a nagyobbik véresre harapja a kisebbiket...

Jó időben meg kint vannak egy kisebb tómedencében. (250l)


Még én is várok velük 1 vagy 2 hetet, aztán elviszem vizsgálatra őket..

dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!