Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknősöm víz alatt volt...

Teknősöm víz alatt volt napokig. Ugye meghalt?

Figyelt kérdés

Nem értek annyira az ékszerteknősökhöz, úgy tudom, ők nem alszanak téli álmot,ha van vízmelegítő és rendszeresen kap táplálékot. Víz alatt meg pláne nem tartom elképzelhetőnek, hisz a levegő kell nekik.


Gyerekkorom teknőse anno vagy 2 napig mozdulatlanul feküdt a vízben, feje, lábai behúzva.

Gondoltam meghalt, így eltemettem.

Felnőve is azon merengek, vajon nem temettem-e el élve?


2011. febr. 22. 07:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szinte 100%, hogy még élt. Ha egy állat megdöglik először elernyednek az izmai, tehát nem maradt volna behúzódva. Mellesleg viszont nem tudnak bőrön keresztül lélegezni, mivel nem kétéltűek, hanem hüllők. Pikkelyeik vannak, amiken nincsenek oxigénfelvevő pólusok. Valószínűleg éjszaka vagy, amikor kimentél, akkor szépen följött levegőért, majd visszasüllyedt. A másik dolog pedig, hogy a teknősök csak a kert tóban alszanak téli álmot. A szobában nem érzékelik a kinti hőmérsékletet.
2011. febr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Emlékszem nekem is volt ilyen idősen tekim. Tél tájékán mintha kinyúlt volna, nem mozdult, nem evett. Úgy tudtam meghalt, napokig sírtam, apukám kidobta. De most ahogy nézem, ezek szerint ő is csak téli álmot aludt? Jajj ne! Akkor én is megöltem? :(
2011. febr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 20:56-os:

"Szinte 100%, hogy még élt. Ha egy állat megdöglik először elernyednek az izmai, tehát nem maradt volna behúzódva. Mellesleg viszont nem tudnak bőrön keresztül lélegezni, mivel nem kétéltűek, hanem hüllők. Pikkelyeik vannak, amiken nincsenek oxigénfelvevő pólusok. Valószínűleg éjszaka vagy, amikor kimentél, akkor szépen följött levegőért, majd visszasüllyedt. A másik dolog pedig, hogy a teknősök csak a kert tóban alszanak téli álmot. A szobában nem érzékelik a kinti hőmérsékletet."


A válaszod elsö része igaz, de a teknösöknek igenis van börlégzése is, ezért is tudnak téli álmot aludni az iszapban, és nem kell feljönniük levegöt venni ez egész idö alatt.

A másik, hogy nemcsak a kerti tóban alszanak téli álmot, mert nem a hideg az, amin kiváltja, hanem a napok hossza.


Nekem 7 teknösöm van már 20 éve, szobában tartom és minden évben alszanak téli álmot. Mivel sok szakkönyvet olvastam róluk, ezért tudom a börlégzést is, hogy van nekik is.

2011. febr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Akkor az enyémek mért nem alszanak sose? Amúgy a napok hosszát csak úgy tudják szobában érzékelni, ha előbb kapcsolod le villanyt. Tehát ezek szerint télen korábban oltod le náluk a világítást. Amúgy nem tudom honnan veszed a bőrlégzés dolgot, mert utánanéztem és semmit nem találtam erről. Télen a teknősök inkább hibernálódnak, minthogy a bőrükön keresztül veszik fel az oxigént.
2011. febr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az enyémek 12 éve vannak meg,és eddig minden télen pihentek,bent a szobában. Nem aludtak,de napokig nem mozdultak,2-3 hónapig alig ettek valamit,láthatóan passzívak ilyenkor.

Tavasz kezdetén emg elkezdenek zabálni mint az állat,és visszatér minden a régi kerékvágásba.Pedig télen sincs hidegebb a szobában,mivel fűtés az nyilván van.

Én nem tudom mi alapján,de valamilyen biológiai órájuk biztosan van.Legalább is az enyémeknek.

2011. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Talán érzékelik a légnyomást vagy pár fokkal hidegebb lesz a szobában. Már ez is elég a folyamat beindításához.
2011. júl. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!