Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Melyik a világ legmérgesebb...

Vav22 kérdése:

Melyik a világ legmérgesebb kígyója? Melyik óriás kígyó a legnagyobb (hosszra és/vagy súlyra)?

Figyelt kérdés
Ezek olyan kérdések amiről van már egy válaszom, de több választ is kaptam az első kérdésre valaki mást mond mint amit én tudok. Köszönöm a segítségeket!
2009. febr. 19. 10:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
A második kérdésre könnyű válaszolni, az a zöld anakonda. Az elsőre legalább ilyen nehéz, nem is lehet. Egy kígyó mérgessége ugyanis több dologtól függ: az állat viselkedésétől (agresszijától), elterjedési területétől (emberek által ritkán/sűrűn lakott helyen él), a mérgfogától (vannak olyan kígyók, melyeknek igen erős a mérge, de a méregfoguk nem alklamas arra, hogy az embert megharapja), sebességétől és persze a méreg hatásától, összetételétől. Ha mindezeket számba veszed, akkor nehéz egy lege kihozni. De általánosságban a kispikkelyű tajpánt tartják a legmérgesebbenk.
2009. febr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ezek szerint jól gondolom a dolgokat, mert teljesen azt válaszoltam volna, amit te leírtál, azaz zöld anakonda és kispikkelyű tajpán :-) És igen az első kérdésre épp ezért nem tudtam egyértelmű válasz, mert sok mindentől függ... Köszönöm szépen a gyors és kimerítő válaszodat!
2009. febr. 19. 11:11
 3/29 anonim ***** válasza:
74%
puffogó vipera? most olvastam, hogy az egyik legveszélyesebb mérgeskígyó.
2009. febr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a legveszélyesebb és legerősebb méreggel rendelkező kígyók a tengeri kígyók.

Viszonylag kcisik és mivel a vizben a sziklák közt elbújva élnek, nem találkoznak sokat emberekkel, és nem is harapják meg őket.

Idézek szakirodalomból:

"A csoport

tagjainak igen erôs mérge van, sôt a világ

legerôsebb mérgû kígyója (Hydrophis bel -

cheri) is a tengeri kígyók közé tartozik."

Sokkal erősebb a mérge mint a Taipan-nak.

Kép:

[link]

2009. febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Ha tudsz angolul itt is olvashatsz róla.

[link]


Mérge a legerősebb, marása egy felnött férfira nézve 1-2 percen belüli halált okoz.

2009. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Húúú nem is gondoltam a tengeri kígyókra... Pedig tényleg sokat hallani róla természet filmekben, hogy milyen erős mérgük van. Mindenképpen olvasgatok majd arról a tengeri kígyóról, amit linkeltél.
2009. febr. 19. 12:47
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
A kígyók "legjei" ... [link]
2009. febr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
én az Animal laneten láttam egy filmet, ez volt a téma, és ott a fekete mambát mondták a föld legveszélyesebb kígyójának.
2009. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
En is ugy tudom , hogy a vilag legveszelyesebb kigyoja a fekete mamba.
2009. febr. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs, ill. nem meghatározható, hogy legmérgesebb kígyó, mert a legerősebb mérgűek a tengeri kígyók de mivel nem vagy csak ritkán találkoznak emberrel, meg sem marják őket. A kobraféléknek sokkal erősebb a mérgük, mint a viperaféléknek vagy a csörgőkígyóknak, azonban ők sokszor méreg nélküli harapást is "leadnak", afféle figyelmeztetésképp.

És tekintettel arra, hogy a viperafélék ember által lakott területeken gyakoriak és ehhez még nagyon agresszívak is, ezért ők a felelősek a legtöbb kígyóharapás által okozott halálesetért.

Konkrétan megnevezve: az efa, de a top 10-ben van még a puffogó vipera és az É-Am-i csörgőkígyófélék is.

A leghosszabbnak pedig valóban a tankönyvek a zöld anakondát írják, azonban az eddig feljegyzett leghosszabb kígyó egy kockás piton volt.

2009. febr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!