Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szörnyű volt amit me láttam....

Szörnyű volt amit me láttam. Iskolába menet reggel 7órakkor a 600m-es útszakaszon 30 békát számoltam amelyek sajnos összevoltak taposva. Ez miért van, talán most van a vándorlás . Mit lehetne tenni? Romániából

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szervezni szoktak békamentést így tavasszal, jó időben. Az a baj, hogy sokszor kicsücsülnak süttetni a hasukat a meleg betonra, és ilyenkor összetiporják őket, meg kilapítják az autók.
2011. márc. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mentél ma iskolába?

Egyébként tényleg szörnyű, van békamentés (bár szerintem ez a békáknak édeskevés), de mást nem igazán lehet tenni :(

2011. márc. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:

Romániában nincs ma nemzeti ünnep, miért ne lenne iskola?

Ha van jó pár ismerősöd, akik tennének ellene, és van annyi pénzetek, hogy vegyetek pár száz méter fóliát , egy tucat vödröt és egy adag karót, akkor építhettek békakerítést. Bár lehet hogy valami hatósági engedély is kell rá. Ki kell feszíteni a fóliát az út mellett olyan 30 centi magasra, az alját leásni egy barázdába. 10 méterenként kell egy vödröt leásni. Minden reggel ki kell szedni a békákat a vödörből és átönteni az út víz felőli oldalára. Nem egyszerű feladat, nem is olcsó, két hétig ha tart a vonulás.

2011. márc. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szép dolog a békamentés, de arról el szoktak feledkezni, hogy szaporodás után a visszafelé vándorlásban is segíteni kellene a békákat. Valamint a kikelő kis békákat ősszel a telelőhelyre vándorlásban szintén.
2011. márc. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
Visszafelé már nem együtt, egy időben mennek, hanem elszórtan, nem lehet őket hatékonyan összegyűjteni, de nincs is annyi áldozat mint szaporodáskor. Az egyetlen tuti megoldás, ha békaalagutat építenek az út alá, de erre nem sok helyen áldoznak pénzt.
2011. márc. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!