Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szegény békák, miért szívják...

Szegény békák, miért szívják végig a cigit? És miért robbannak fel utána?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 12:05
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
olyan videót szerencsére nem találtam, de ez is hatalmasra puffadt
2011. márc. 30. 17:11
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:32


A videón nem történik semmi. Mégpedig azért nem, mert egy béka ha akarna se tudna cigizni, ugyanis nem tudja beszívni a levegőt, márpedig a cigit azt szívni kell, különben csak az elején füstölög.


A béka, mint már mondtam, nem tudja beszívni a levegőt, hanem bezárja a levegőt a szájába, és onnan lenyomja a tüdejébe. Amíg a szájában van egy cigi, addig erre nem képes, mert csak csukott szájjal tudja lenyomni a levegőt. A felvételen a béka nem mozdul, mert ijedt, azaz eltereli magáról a figyelmet (mozdulatlan, hogy a ragadozók ne lássák, hogy él). Ezért lehet a szájába rakni a cigarettát, amivel egyáltalán nem foglalkozik.

2011. márc. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
na, ez egy jó válasz volt, köszi
2011. márc. 30. 17:35
 14/34 anonim ***** válasza:
57%
De ha nem tud levegőt venni, amíg a szájában van valami, akkor nem fullad meg?
2011. márc. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

ma 18:29


Lehet, hogy megfullad, de nem egy perc alatt. Ez az állat eléggé sokat szokott úszni, sokat tartózkodik víz alatt. Ráadásul bőrlégzése is van. Nem fullad meg túl könnyen.

2011. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 Platypus ***** válasza:
Szerintem is lehetetlen, a békáknak nincs rekeszizma, szabályosan nyelik a levegőt. Ha nyitva van a szájuk, akkor semmi sem juttatja le a levegőt. A robbanás szerintem csak egy legenda. Sok béka felfújja magát stresszhelyzetben, így akar veszélyesebbnek és nagyobbnak látszani. Cigiző szerencsétlen békákról sok videó van, de robbanás az egyiken se látszik.
2011. ápr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim válasza:

Nem legenda, szerencsétlen tényleg felfuvalkodik és felrobban. :S

Csak azt nem tudom, h a kecskebéka v a varangy robban-e.

2011. ápr. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim válasza:

Hát ez nem legenda :D

Apámék is csinálták... mesélte.

hát gondolom azért mert ha belerakod a cigit a béka szájába, nem tudja "kiköpni" de hogy miért robban fel?! azt én sem tudom.

2011. ápr. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
amúgy a békáknak bőrlégzésük is van, elég fejletlen a tüdejük. a többit meg már elmondták (hogy nyelik a levegőt stb)
2011. ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Alábbi forrás szerint csak kitalálmány:

[link]

De megkérdezem nagybátyámat. Anyukám mondta régebben, hogy öccséék csináltak békacigiztetést kissuhanc korukban, de az eredményét nem tudom.

2011. ápr. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!