Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szegény békák, miért szívják...

Szegény békák, miért szívják végig a cigit? És miért robbannak fel utána?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 12:05
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

11:33


"Minden gerinces az alapján vesz levegőt, mennyi a vérben az oxigén."


Apró pontosítás. Az ember akkor érzi, hogy fuldoklik (és akkor vesz levegőt), ha nő a vérében a széndioxod szintje. Az oxigénhiányt az ember NEM érzi, ami bizonyos speciális esetekben súlyos veszélyeket rejt magában.


Pl. ha valaki egy repülőgépet vezet, szkafander nélkül (nyomás alatt van a kabin), és a kabin megsérül, a levegő pedig elszökik belőle, akkor a pilóta NEM érez semmit abból, hogy nem kap levegőt. Az egyetlen, amit érez, hogy jó kedve lesz, részeges lesz, elkezd röhögni. Aztán elájul, majd meghal. Ezért rendkívül veszélyes az oxigénhiány, mert nem lehet észrevenni. Speciális munkahelyeken, pl. búvároknál, repülőn vagy űrhajókon stb. voltak már ebből eredő balesetek.

2011. ápr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

További hozzáfűzés:

Ha nő a vér széndioxidszintje, akkor értelem szerűen csökken az oxigénszint. A két gáz parciális nyomásának ki kell adnia a légköri nyomást. Tehát ha az egyik nő, a másik értelem szerűen csökken és fordítva.

De ebbe szerintem itt részletesebben ne menjünk bele, mert annak idején, egyetemen, csak a hemoglobin volt egy külön tétel. Pedig nem is vagyok biológus. :)

2011. ápr. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Nem petárda volt... Ma azt is megkérdeztem tőle, h igaz-e, amit állított, és azt mondta, h igen. ismerem a tanárom. Nem jó pókerarc beadásában. mindig elneveti magát (alapjába véve is vicces természetű.

Tehát. Én hiszek neki, ti meg azt csináltok amit akartok.

2011. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
megint utolsó vagyok. A magyarázatom lehet, nem jó, mert nem írtam le pontosan, h mit mondott, csak úgy kb tudtam visszaadni.
2011. ápr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!