Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szegény békák, miért szívják...

Szegény békák, miért szívják végig a cigit? És miért robbannak fel utána?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 12:05
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

01:57


Mindenki ismer valakit, aki látta a béka kidurranását. De nem látta senki.

2011. ápr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
A biosz tanárommal kipróbáltuk (az egész osztály), és tényleg szétdurrant :S De azt mondta, h ilyet soha a büdös életbe ne csináljunk többet, és azt mondta, h azért mutatta meg, h ne mindenki külön magának próbálja ki, mert akkor több béka halt volna meg... Így láttuk egyszerre, és nem fogja mindenki kipróbálni.
2011. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
utsó vagyok. Vmi olyasmit mondott, h azért robban fel, mert olyan a tüdejének a működése, h minél kevesebb oxigén van benne, annál gyorsabban "harapja" a levegőt. És a cigiből főként CO2 jön. De már nem emlékszem pontosan a magyarázatra. Majd megkérdezem még egyszer, és leírom ide
2011. ápr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Vagy cigi helyett véletlenül petárdát dugtak a szájába, és azért robbant fel.
2011. ápr. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
61%
Magyarországon minden hüllő és kétéltű védett! Csodálkozom rajta, hogy egy biosztanár ezt nem tudja. Ha az én biosztanárom lett volna az eset után simán feljelentettem volna.
2011. ápr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Platypus ***** válasza:
61%

Nem hiszem el, hogy egy biosztanár tényleg ilyet tenne. Először is pontosan megtanítják neki a biosz-szakon, hogy minden kétéltű védett, és ez állatkínzás, amiért csúnyán megütné a bokáját, ha a szülők elkezdenek pattogni. Másrészt fizikai képtelenség, hogy megtörténjen. A béka nyitott szájjal nem tud levegőt venni, akár egy anatómiai könyvből is be tudom szkennelni az ide vágó részletet. A robbantáshoz elég nagy nyomás kell, akkor se tudná összehozni a fejletlen légzőrendszerével, ha tudna közben levegőt venni.

Ezzel együtt nem vagyok meggyőzhetetlen, ha valaki mutat egy videót elhiszem. Mármint olyat, ahol történik is valami. Mert cigiző békával tele a youtube, de robbanás az egy se.

2011. ápr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Jóvan. Én vagyok, aki azt mondta, h a biosztanárjával kipróbálta. Ő próbálta ki még amikor gyerek volt. Nem mondtam igazat, mert tudtam, h akkor senki nem hinné el. Már csak a fölöttem szóló miatt is azt hittem. Viszont tegnapelőtt beszéltem vele, azt mondta, h igaz, és aki azt mondja, h nem, az nem mond igazat. Megkérdeztem miért, és azt mondta azért, mert a békák az alapján vesznek levegőt, hogy mennyi a vérben lévő oxigén szint. Ha kevesebb, próbálják pótolni. Ennyi.
2011. ápr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Platypus ***** válasza:

Minden gerinces az alapján vesz levegőt, mennyi a vérben az oxigén. Ha kevés, akkor gyakrabban vesznek levegőt. Te is így működsz, és nem robbansz fel a cigitől. Ráadásul neked van rekeszizmod, ami leszívja a levegőt a tüdődbe, akkor is, ha cigi lóg ki a szádból. A békának nincs rekeszizma, ezért nem is képes nyitott szájjal levegőt venni.


Wiki idézet:

"Rekeszizom híján a kétéltűek nem képesek a hagyományos értelemben levegőt venni, azaz beszívni a levegőt. Ehelyett gyakorlatilag lenyelik azt is, csak nem a gyomrukba, hanem a tüdejükbe."


A biosztanárod feltehetőleg egy petárdával megcigiztetett békát látott. Mert az tényleg felrobban.

2011. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

"Viszont tegnapelőtt beszéltem vele, azt mondta, h igaz, és aki azt mondja, h nem, az nem mond igazat."


Már leírtam: mindenki "úgy tudja", hogy igaz, csak éppen még soha senki sem látta, hogy megtörténne.


A tanároddal kapcsolatban két eset lehetséges:


1) gyerekkorában elmesélték neki ezt a sztorit, ő nagyon megijedt tőle, nagy benyomást tett rá. 30-40 év múlva pedig már hamis emléke van az esetről. Ez nagyon gyakran kialakul.


2) petárdával cigiztetett békát látott.

2011. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

10:24! Pont én is ezt akartam írni, mint az utánad lévő. Ha neked valamiért csökken a véredben az oxigén szintje, pl futsz egy kört a ház körül, te is elkezded kapkodni a levegőt, mégse robbansz föl.

Továbbá rekeszizmot, fejletlen légzőrendszert, és hasonló dolgokat előttem már részletesen és pontosan leírták.

(Ezek után pedig szerintem ne feszegessük, hogy ki nem mond igazat... Ugyebár?!)

2011. ápr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!