Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sárgafülű ékszerteknőssel...

Alexandra Tomolák kérdése:

Sárgafülű ékszerteknőssel kapcsolatos kérdések. Hogyan tartsam?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy sárgafülű ékszerteknőst, kicsit nagyobb mint egy 50-FT-os tehát még picike, az lenne a kérdésem, hogy milyen idős lehet kb? És hogy biztosan ki tud-e mászni a napozókövére, mert még nem láttam, hogy próbálkozott volna, lehet, hogy magas neki? A napozó kerek alakú, kb 10 cm az átmérője és olyan 5-6 cm magas, addig töltöttem vízzel, hogy a tetejét ne érje a víz ( a közepén magasabb, mint a szélén ) Egyszer kétszer rátettem, de inkább beleugrott a vízbe. Lehet, hogy nem tud felmászni vagy talán nem is szeretne?


Kaptam hozzá hőmérőt, de számomra elég idiótán van beosztva, nem értem hány fokot mutat.

Így van beosztva ( fentről lefelé, ahogy látom most ) :

4-0

3-5

3-0

2-5

2-0

1-5

1-0


Kérdezném még, hogy minden nap adjak neki enni? Szárított fehér halam van jelenleg, ma már adtam neki másfelet. Az elég?

Ha 1-2 hét múlva hozok neki egy párt, ugyan ilyen méretűt, nem bántanák egymást? Jobban érezné magát?


Megköszönném, ha segítenétek! Sok oldalt elolvastam már, de konkrét kérdéseimre szeretnék választ kapni, illetve szívesen fogadok tanácsokat is :)

Köszönöm


2011. jún. 21. 00:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Egyedül is meg vannak, de társas lények, így jobb ha veszel mellé egy hasonló fajtájút ;)
2011. jún. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!