Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen kígyó-félét ajánlanátok...

Milyen kígyó-félét ajánlanátok? Ami nem túl drága. és ki is lehetne venni a helyéről..

Figyelt kérdés
nem azt mondom hogy játszani akarok vele :) de nem csak nézegetni szeretném:D.szal értitek...ja+ milyen felszereltség kéne annak a hüllőnek:) nem szeretnék drágát..egy olyat aminek laza körülmények is megteszik..köszi a válaszokat előre is:D
2009. ápr. 5. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha egzotikus állatot akarsz tartani, akkor nincs olyan hogy laza körülmény...

Állandó páratartalom ha trópusi, meleg, ha szeretnéd, hogy aktívabb is legyen, esetenként élő kaja (egér, növendékpatkány, vagy nyúl, a méretétől függ)

Felszerelés: terrárium minimun a kígyó hossza legyen az alap két oldala (tehár egy 1 méteres állatnak 1x1 méteres alap) faágak, kéreg vagy homok talaj, kövek, ha szereti a faj a vizet, akkor egy kis medence, infralámpa, növények( lehetőleg ne mű, de az annyira nem fontos) búvóhely...

Emellett kivenni csak sok idővel egy-egy etetés után, mert amúgy visszajön a kaja...

Amit ajánlani tudok: gabonasikló, korallsikló, pitonfélék, de: kigyo.lap.hu

2009. ápr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok: készülj fel, hogy nem találsz kígyót 10ezer alatt...
2009. ápr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én nem értek a kígyókhoz,de ha úgy kezded,hogy "kell egy kígyó de nem drága,és ki akarom venni a terráriumból néha-néha..akkor szerintem te se kígyót akarj! Azért nem árt többet tudni ezekről a szép állatokról....biztos vagyok benne,hogy ők nem alkalmasak arra,hogy mindig simogasd őket..a kígyó az úgy szép ahogy van,és elég ha üvegen keresztül gyönyörködik az ember...Ha már hüllőt akarsz akkor nem árt végig olvasni,és utána járni,hogy mi kell nekik hogy élni tudjanak egy terráriumban...Gondolom nekik fontos a megfelelő fény,és hőmérséklet,és nem beszélve a megfelelő "utánzott" környezetről...Előbb ezeket kéne teljesíteni ami nem olcsó,és akkor jöhet a hüllő is...Ha nem tudod biztosítani neki az élethez szükséges feltételeket,akkor csak kínzod az állatot...Szerintem a kígyók a szépségük miatt is megérdemlik,hogy szép helyük legyen és ne csak egy olcsó "üveg terrárium"....
2009. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
félreértitek:)) én nem játszani akarok velük..hanem legalább hetente 1x-2x kivenni vagy vmi:)) és nem olyan nagy fajta kigyót szeretnék..meg nem is biztos h kígyó:) jó nekem a sikló is:D am az élő egér az alap dolog lenne:)
2009. ápr. 5. 19:27
 5/12 A kérdező kommentje:
mer pl láttam már siklókat 3500FT-környékén is
2009. ápr. 5. 19:27
 6/12 A kérdező kommentje:
ja...és ahogy látom ennek a korallsiklónak nemkell tulságosan nagy hely:)
2009. ápr. 5. 19:31
 7/12 anonim ***** válasza:
A siklónak is ugyanazokat a feltételeket kell biztosítanod,mint akármelyik hüllőnek...és szerintem egyik hüllő sem igényli hogy "kézben" legyen...fölösleges őket kivenni hetente 1x vagy 2x mert simogatni vagy csak fogni akarom...Ezek az állatok arra jó ha már az ember tartja,hogy gyönyörködjünk benne....még azt se tudod eldönteni,hogy mit akarsz,akkor hogy mersz egyáltalán hüllőt venni? ne csak azt nézd hogy,mennyibe kerül,és elég neki kis terrárium...néz utána az interneten,hogy mi kell egy hüllő tartásához.Szerintem sok hasznos segítséget fogsz kapni olyanoktól akik már "tapasztalt hüllő" gazdik....
2009. ápr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
tudom:) de egy 70-80 cm-es siklónak nemhiszem h olyan hű de nagy terrárium kellene
2009. ápr. 5. 20:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Én vettem 2 gabonasiklót beraktam ehy terráriumba amibe van egy itató egy fadarab és kavics és semmi gond nincs velük szobahőn éehet tartani nem kell neki különleges izzók meg semmi szval sztem a gabonasikló a jó választás
2009. ápr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kezdőknek gabonasikló. Legegyszerűbb sikló, amit tarthatsz.

[link] Itt van minden info ami kell.

Mellesleg nekem 1 hónap múlva kikelnek a siklóim...:) Ha bp-i vagy és érdekel írj, a későbbiekben is szívesen segítek.

2009. ápr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!