Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van kígyó ami nem harap?

Van kígyó ami nem harap?

Figyelt kérdés
mindegyik kígyó harap vagy mar ha valamejik nem az mejik lécci irjátok le:)
2011. aug. 2. 13:25
1 2
 11/19 Allatkisokos ***** válasza:
De tudod mit,ha te ennyire okos vagy és megmondod akkor legyen,segítőszándékkal jöttem erre az oldalra,de látom az ilyenek mint te,interneten kiélik magukat és káromkodnak.Én nem káromkodtam egyik hsz-emben sem,de te biztosan úgy érzed,hogy megteheted.Nem fogok ezentúl segíteni másoknak,majd te kiosztod a tanácsokat mert ezek szerint én hülye vagyok,hogy azt mondtam nincs idomított kígyó.Tehát nyugodtan fogadjátok meg egy olyan ember tanácsát,aki azt mondja,hogy egeres kézzel lehet kígyót fogdosni.Ja és megkérnélek hogy kicsit vegyél vissza magadból mert nem áll jól neked ez a stílus :)).
2011. aug. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Allatkisokos, igazad van. Nekem a teljesen tiszta kezemre rákapott egyszer a gabonasiklóm. Egyszer, de elég durván, alig tudtam leszedni. Amellett szelíd. Simán a nyakamba tehetem, mászkál rajtam, nem bántana. De a hüllők nem tesznek különbséget a gazdájuk és a táplálék között. Egy hüllő sose fogja szeretni az embert, maximum elviseli. Elviseli, hogy hozzáérjen, de nem lesz szomorú, ha nem babusgatjuk, meg simogatjuk. Ellentétben egy patkánnyal, deguval.

Válasz: minden kígyó megmarhat. Amik nem veszélyesek, azok a siklók.

Eddigi tapasztalatom alapján a rovarevő kígyók a legnyugodtabb természetűek, illetve marásuk a legkevésbé veszélyes. (Nyilván a táplálkozásuk miatt). Ilyen az érdes fűsikló.

2011. aug. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Hello!

Akkor kicsit higgadtabban...Azt írtam, "ki kell venni"...Gondolom amikor több kígyó van együtt akkor te is külön eteted őket, vagy ha nem akarod, hogy az egérrel együtt lenyelje az aljzatot...

[link] ilyen kép van a neten, ráadásul ez egy boa, aminek csak egy hurok lenne a macska...

Akkor most nem a kígyókról...

Nekem az nem tetszett, hogy az utánad szóló gyerek is csak segíteni akart, mint te a hátsóméregfogasoknál, viszont nállad nem kezdtek el "Istenem"-ezni, meg "Te is okos lehetsz"-ezni, pedig hidd el, én sem szeretem ha valaki olyasmit ír, ami BIZTOS nem igaz...(Mert arról lehet vitatkozni, ami nincs tudományosan megcáfolva...)

Amúgy nem szeretném, hogy elmenj, sőt kérem, hogy ne, mert a segítőkész emberekre szükség van, csak aki téved, vagy csak SZERINTÜNK téved azt szerintem nem leoltani kell hanem elmagyarázni neki, hogy, hogyis van ez...

Végül igazad volt tényleg nem volt túl jó stílusom, ezért most elnézést is kérek.

2011. aug. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Allatkisokos ***** válasza:
Hozzátenném én hátsóméregfogasnál tippeltem,és elismerem találgatás volt.Egyébként igen természetesen külön etetek minden állatot az összeharapás elkerülése végett,no meg nálam a kígyók alatt fakéreg van,ehhez nagyon olcsón jutok hozzá azért használom,illetve a tőzeg ha kiszárad akkor porzik és nálam az esőztető rendszer a terrárium tetejébe van építve,és nem jut le az aljáig a szétszórt víz.Egyébként én csak esetleges betegség,vagy atkásodás vizsgálásánál szoktam ténylegesen kézbe venni a kígyókat,akkor viszont a megszokott módon,kígyó feje mögött fogom meg,sose tudni mikor akar megkapni.Amikor etetek minden kígyót "kígyófogó" bottal fogok meg,mivel egy majd 2 méteres szőnyegpiton párom is van,akiknél mindig szívom a fogam.Kegyetlen agresszívek.Rajtuk kívül jó pár gabonasikló színváltozatom is van,akik tény,sokkal jobban viselik az ember közelségét.A macskás dologhoz meg annyit fűznék,hogy azért hoztam fel példának,mert nekem egyes fajok nekicsapnak a terrárium üvegének mikor meglátják a macskám.Tény nem kellett volna így kiosztani a srácot,csak ez egy állandó visszatérő dolog,mikor egyesek azt hiszik a kígyójuk "szelídítve" van és nem csak nyugodt természetű.Én is elnézést kérnék,csak meglehetősen felidegesítettem magam.
2011. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) és a királypitonnak kb milyen kaja lenne jó?
2011. aug. 5. 19:16
 16/19 anonim ***** válasza:

Hello!

Bocsi csak rég néztem ezt a kérdést...

A megfelelő kaja az egér, vagy ha nagyobb, akkor mehet patkány is...

Remélem még nézegeted ezt a kérdést =))

2011. aug. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
57%
A kígyó buta állat? Mért, mit csinál ami butaságnak számít? Buta állat nem létezik, különben nem tudnának vadászni. Inkább te vagy buta
2011. aug. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Allatkisokos ***** válasza:
0%

Gratulálok!

Még egy semmit tudó.

Akkor te kedvedért barátom átfogalmazom.

Nem igazán intelligens.Egy patkány kb. 20-30×

intelligensebb mint a kígyó.És a vadászathoz

nem intelligencia kell,ez ösztön.Szóval ha okoskodni

akarsz menny máshova,vagy ne mondj eget verő hülyeségeket.

2011. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
35%
Jó oké intelligensebb. Mégis ez az intelligens állat a tápláléka.....
2011. aug. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!