Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen állat lehet ez?

Milyen állat lehet ez?

Figyelt kérdés

Most délután fűnyírás közben találtam a fűben egy körülbelül 20 cm hosszú siklót (?). Megfogtam, de aztán megijedt, és még támadott is. Most belecsaltam egy vödörbe, tettem mellé füvet, meg falevelet, meg vizet, öcsémnek szeretném megmutatni, ha hazaér, aztán elengedem.

Nem nagyon értek a hüllőkhöz, és kíváncsi vagyok, hogy milyen állat ő pontosan. Színe szürkés-barnás, és inkább kockás, mint csíkos. Ami pedig - számomra - a legérdekesebb, hogy a fején kétoldalt, sárga foltok vannak. A foltok formája olyan, mint a vörösfülű ékszerteknősnek, csak sárga színű. A feje formája olyan, mint egy gabonasiklóé.

Tud nekem valaki segíteni ebben? Előre is köszönöm!


2011. aug. 24. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs mi lehet, de szegény állatot egy vödörben tartani órákig állatkinzás.
2011. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A sárga foltok alapján vízisikló lehet. :)

[link]

2011. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez egy vízisikló, a jellemzője a fején levő két sárga félhold alakú folt:)
2011. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, közönséges vízisikló. Természetesen nem mérges, de a harapása csúnya lehet, tehát macerálni nem érdemes. Én elengedném a helyedben, ebben a melegben hadd keressen búvóhelyet, arról nem is beszélve, hogy védett állat, tehát befogni még ideiglenesen sem szabad.

Hasznos is, pusztítja az egereket.

2011. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rohanok is, elengedem akkor :)
2011. aug. 24. 16:11
 6/9 anonim ***** válasza:
De rendes vagy, mások agyonütnék vagy tartogatnák! :)
2011. aug. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nálam az állatok játszanak szerepet minden előtt... Ők a Minden. ♥ :)
2011. aug. 25. 12:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Szimpatikus felfogás! :)

Kis idei sikló lehet amúgy, ha csak 20 centis.

Egyszer barátnőmmel találtunk egy erdei siklót, volt vagy 1,20 méter, elég impozáns darab. A Gellérthegyen akadtunk rá. Na azzal már végképp nem érdemes kötözködni, mert elég rondát haraphat.

2011. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dicséretet érdemelsz, hogy ilyen könnyen rá lehetett beszélni hogy elengedd szegényt. Sokan nem igazán törödtek volna vele, hogy esetleg elpusztul az állat.
2011. aug. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!